Nacionālās apvienības Liepājas nodaļas vadītājs Mārtiņš Ceriņš portālam skaidroja, ka atbalsta VL-TB/LNNK vadības prasību par tieslietu ministra Jāņa Bordāna atsaukšanu no amata.

Pēc Ceriņš teiktā, viņš un daļa nodaļas biedru atbalsta politiskā spēka vadības lēmumu, jo nacionālajā apvienībā vienmēr bijusi strikta pozīcija, ka cilvēkam ir jāizšķiras starp piederību vienam vai otram [politiskajam] spēkam. Tās biedriem ir jābūt 100% lojāliem apvienībai.

„Taču tas nenozīmē, ka jābūt lojāliem valdei vai atsevišķām amatpersonām, bet gan nacionālajam vēlētājam,” precizēja Ceriņš.

Ceriņš arī uzskata, ka „tā vietā, lai skaļi paziņotu par to, ka jānojauc Uzvaras piemineklis, šādi tracinot cilvēkus, Bordānam vajadzētu būt konstruktīvākam, jo ir citas, daudz vērtīgākas lietas, ko ministrs varētu darīt”.

Piemēram, ministrs varēja apkopot statistikas datus par to, cik noziegumu veikuši latvieši un cik – krievvalodīgie, uzskata Ceriņš. „Uz šādas statistikas pamata varētu rosināt grozījumus likumā, lai pilsonību ieguvušajiem, bet nelojālajiem cittautiešiem var atņemt pilsonību un izraidīt, tāpat kā krimināli sodītus nepilsoņus”.

Arī Jēkabpils, Mālpils un Rēzeknes nodaļu vadītāji atbalsta lēmumu par Jāņa Bordāna atsaukšanu, ziņo LETA.

Kā zināms, VL-TB/LNNK vērsusies pie premjera un informējusi par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt tieslietu ministru Jāni Bordānu. Nacionālās apvienības partija "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) 1.novembra valdes sēdē pieņēmusi lēmumu izslēgt Bordānu no partijas.

VL-TB/LNNK lēmumam atsaukt Bordānu no tieslietu ministra amata varētu būt gaidāmi būtiski šķēršļi.

Ministrs var zaudēt amatu, ja viņš pats iesniedz demisijas rakstu. Tāpat ministra demisiju var pieprasīt Ministru prezidents vai arī desmit Saeimas deputāti, parakstot rosinājumu parlamenta sēdē izskatīt jautājumu par neuzticības izteikšanu ministram.

Nacionālai apvienībai prasot atsaukt Bordānu, viņam pašam būtu jāpiekrīt to darīt vai arī Dombrovskim būtu formāli jāpieprasa viņa demisija. Tomēr pagaidām no publiski paustajiem komentāriem un arī kuluāru sarunām var secināt, ka Bordāns pagaidām neplāno iesniegt demisijas rakstu. Arī vairāki "Vienotības" politiķi pozitīvi vērtē tieslietu ministra darbu, līdz ar to premjers tuvākajā laikā varētu arī nepieprasīt Bordāna demisiju.

Kaut arī publiski izskanējis, ka šāds VL-TB/LNNK lēmums saistīts ar Bordāna pieteiktajām izmaiņām maksātnespējas procesu norisē, kuluāros arī izskan viedoklis, ka ministrs paziņojis par plānotājām reformām, lai viņa atsaukšana izskatītos pēc izrēķināšanās. Par iecerēm veikt izmaiņas maksātnespējas procesa jomā Bordāns izvēlējies paziņot pirmdien preses konferencē, jo par savu iespējamo atsaukšanu viņš ticis brīdināts jau pirms nedēļas, tādējādi lūdzot izdarīt izvēli saistībā ar darbību politiskajos spēkos.

TB/LNNK valde uzskata, ka tieslietu ministra faktiskā darbība liecina par dalību cita politiskā spēka veidošanā, kas nav savietojams ar atrašanos TB/LNNK. Ar Bordānu vairāku mēnešu garumā risinājušās sarunas par viņa turpmāko politisko darbību. Nacionālās apvienības pārstāvji vairākkārt uzsvēruši, ka Bordāna atrašanās biedrībā "Demokrātiskie patrioti", kas paziņojusi par jaunas partijas veidošanu, nav normāla situācija