Gūstot izglītības iestāžu un sabiedrības atsaucību, Liepājas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) turpina attīstīt 2022. gada nogalē uzsākto pakalpojumu – zinātnes teātri. Līdz šim tapušām zinātnes teātra izrādēm "Pirāta stāstiem" un "Sastingušajam dārzam" pievienojas jaunākā Pētera Lapiņa monoizrāde "Vectēva garāža", portālu informēja ZIIC vadītājas pienākumu izpildītāja Kitija Kuduma.

Jaunākās izrādes pamatā ir stāsts par kādu vectēvu, kuram reti pieejamā vietā, garāžā, uzkrāti dažādi darba instrumenti, priekšmeti, ierīces un pat motocikls "JAWA", uz kura, pēc nostāstiem noprotams, pavadīti vectēva labākie jaunības mirkļi.

"Mēs eksperimentējam ar dažādiem veidiem, kā radīt interesi eksaktajās zinātnēs un zinātnes teātris spēj ieinteresēt arī pārliecinātus humanitāro virzienu pārstāvjus, jo, piemēram, jaunākajā izrādē ir iekļautas Imanta Ziedoņa dzejoļa "Motors" rindas un tomēr teātra mākslu esam definējuši kā izteiksmes līdzekli, paturot eksaktās zinātnes fokusā. Izrādes skatītāji cauri vectēva pieredzes stāstiem atklās, cik daudz sastopamies ar fiziku, piemēram, kloķa klaņa mehānismu, kompresoru, spiedienu kā spēka veidu un citi." norāda Zinātnes un izglītības inovāciju centra vadītājas pienākumu izpildītāja Kitija Kuduma.

Tuvākās izrādes Zinātnes un izglītības inovāciju centra darbības vietā, Autoru ielā 4/6:
• Zinātnes teātris "Vectēva garāža" š.g. 24. novembrī pulksten 18.00-18.40
• Zinātnes teātris "Vectēva garāža" š.g. 13. decembrī pulksten 18.00-18.40

Līdz šim pieprasītākā zinātnes teātra izrāde ir "Pirāta stāsti". Kopumā dati liecina, ka zinātnes teātra izrādes piedzīvojušas vietēja un starptautiska līmeņa ar izglītības nozari saistītas 659 personas (59%) un 451 (41%) pilsētas iedzīvotājs un viesis.

Tuvākās iepriekš tapušās izrādes Zinātnes un izglītības inovāciju centra darbības vietā, Autoru ielā 4/6:
• Zinātnes teātris "Pirāta stāsti" š.g. 2. decembrī pulksten 12.00-12.40
• Zinātnes teātris "Pirāta stāsti" š.g. 15. decembrī pulksten 18.00-18.40

Reģistrēšanās dalībai Zinātnes teātra izrādēs ŠEIT.