Liepājas pilsētas iedzīvotāji un viesi tiek aicināti izmantot iespēju un apmeklēt Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes  Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) unikālos Zinātnes teātra priekšnesumus 19. maijā "Sastingušais dārzs" un 2. jūnijā "Pirāta stāsti", informē ZIIC vadītājas pienākumu izpildītāja Kitija Kuduma.

Kopš 2022. gada nogales Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs uzsācis darbu pie jauna pakalpojuma izstrādes - Zinātnes teātris, kas kļuvis iespējams kopš kolektīvam pievienojies profesionāls aktieris Pēteris Lapiņš, kurš spēj apvienot teātra mākslu ar dabaszinātņu eksperimentiem un ietērpt to baudāmā pieredzē.

Zinātnes teātris kā viens no Zinātnes un izglītības inovāciju centra pakalpojumiem radīts ar mērķi izglītības iestādēm demonstrēt unikālu formātu, kā mācīt kādu no dabaszinātņu tēmām. Dažas atsauksmes no vidusskolēniem pēc Zinātnes teātra apmeklēšanas: "Izrāde bija interesanta, nebiju gaidījusi kaut ko tādu.", "[...] izrāde šķita ļoti interesanta, jo paralēli ne tikai mācījāmies, bet tas tika interpretēts veidā, kas piesaista uzmanību" un "[...] Ļoti novērtēju iespēju mācīties caur humoru".

Zinātnes teātra koncepts ir reti sastopams Latvijas un ārvalstu zinātnes centros, visbiežāk zinātnes centri īsteno zinātnes šovu konceptu - kas ir atšķirīgi, jo to fokusā ir krāšņs eksperimentu klāsts, mēs savukārt par prioritāti esam izvirzījuši stāstu, kas tiek izstāstīts cauri eksperimentiem. Tā ir atšķirīga pieeja pasaulē jau labi zināmiem eksperimentiem.

Šobrīd Zinātnes un izglītības inovāciju centrā izstrādāti divi priekšnesumi, kurus piedzīvot tiek aicināti pilsētas iedzīvotāji un viesi:
• Zinātnes teātris "Sastingušais dārzs" 19.maijā pulksten 18.00–18.40
• Zinātnes teātris "Pirāta stāsti" 2.jūnijā pulksten 18.00–18.40

Zinātnes teātra priekšnesuma "Sastingušais dārzs" stāsta pamatā ir dārznieks, kuram ir kāds sapnis – apturēt laiku. Viņš caur dabaszinātņu eksperimentiem meklēs veidu, kā piepildīt savu nomoda sapni. Sapni par sastingušo dārzu – mūžīgo dārzu. Viņš būs arī gana atklāts - stāstīs par sava sapņa trūkumiem. Priekšnesums ir izcili piemērots pieaugušajiem, kā arī skolēniem sākot no 5.klases.

Savukārt Zinātnes teātra priekšnesums "Pirāta stāsti" vairāk piemērots vecumā no 6 līdz 10 gadiem, taču ne mazāk interesanti šķitīs tiem pieaugušajiem, kurus aizrauj vieglums un humors. Priekšnesuma pamatā ir kāda pirāta piedzīvojumi un dēkas tālās jūrās un zemēs, par kuriem kaislīgi viņš ir gatavs dalīties. Priekšnesumā būs vērojamas pirāta ceļojumos atklātās ūdens īpašības, kā arī burvju mākslinieka cienīgi triki. Protams, neiztikt arī bez lielgabala liesmām un dažām viltībām, kas neatstās vienaldzīgu nevienu!

Reģistrēšanās dalībai Zinātnes teātra priekšnesumos: ej.uz/ZIIC-Zinatnes-teatris