Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Pārstāvju sapulcē noslēgusi vienošanos par sadarbību ar politiķa Jāņa Vilnīša (LRA) pārstāvēto biedrību "Liepājniekiem".

Par to aģentūrai LETA pastāstīja LRA valdes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga. Tāpat noslēgta vienošanās ar deputāta Jura Viļuma (LRA) pārstāvēto "Latgales spēku".

Plānots, ka pēc kopīgas vienošanās biedrību pārstāvji varēs deleģēt savus pārstāvjus LRA 13.Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstam.

Pārstāvju sapulcē tika sāktas sarunas par iespējamo sadarbību arī ar biedrības "Latvijas tautsaimniecības atbalsta kustība" pārstāvjiem, starp kuriem esot arī zinātnieki. Dialogu par šo jautājumu plānots turpināt, piebilda Kleinberga.

Kā ziņots, iepriekš LRA Pārstāvju sapulce vienojās par startu vēlēšanās pašreizējās apvienības statusā, reizē pieļaujot iespēju slēgt sadarbības līgumus ar citām partijām.

Pārstāvju sapulces vadītājs, Vidzemes partijas priekšsēdētāja vietnieks Guntis Gladkins oktobra vidū skaidroja, ka LRA pamatu arī uz nākamajām vēlēšanām veidos partija "Reģionu alianse" un Vidzemes partija. Vaicāts, vai šī sadarbība ļautu arī saraksta nosaukumā minēt citus politiskos spēkus, Gladkins atbildēja noliedzoši, skaidrojot, ka sadarbība izpaustos bez kādu citu spēku iekļaušanas nosaukumā. Reizē potenciālo sadarbības partiju pārstāvji varētu tikt iekļauti kandidātu sarakstā.

LRA arī noslēgusi oficiālu sadarbības līgumu ar Saeimas pie frakcijām nepiederošā deputāta Edvarda Smiltēna vadīto biedrību "Sabiedrība centriskai politikai".