Liepājas Sv.Annas baznīca. Foto no Facebook.com.


Ir beigusies resoriskā pārbaude par it kā notikušu pārkāpumu Sv.Annas baznīcā Lieldienu dievkalpojuma laikā, kurā Valsts policija noskaidrojusi, ka tai nav iemesla uzsākt administratīvo lietvedību, portālam irliepaja.lv pastāstīja Sv.Annas draudzes mācītājs Jānis Bitāns.


Ažiotāžas pamatā, ko sacēla atsevišķi mediji, ir divas žurnālistu pieļautas kļūdas, uzskata Bitāns. Proti, pirmkārt, sākumā mediju pārstāvji nebija zinoši par Tieslietu ministrijas noteikumiem attiecībā uz dievkalpojumu norisi, bet arī pēc tam, kad jau bija iepazinušies ar noteikumiem, turpināja tos interpretēt tā, kā pašiem gribējās. Otrkārt, publikāciju virsraksti un teksti uzreiz tika izteikti apgalvojuma formā, rūpīgi neiepazīstoties ar reālo situāciju baznīcā.


Tas ir tendenciozi un negodīgi, pārliecināts mācītājs.

"Paldies policijai, kura vienīgā bez aizspriedumiem un lietišķi interesējās par konkrētajiem dievkalpojumiem, to norisi un ieradās dievnamā," sacīja Bitāns.


Runājot par dievkalpojumu apmeklējušo skaitu, kas tiek griezts uz riņķi, Bitāns saka – neviens nebija ņēmis vērā, ka ierobežojums vienlaikus atrasties baznīcā ne vairāk par 25 cilvēkiem neattiecas uz garīdzniekiem, piekalpojošo personālu, kora dziedātājus ieskaitot. Svētku dievkalpojumā šis personāls ir krietni lielāks, nekā ikdienā, saka Bitāns.


Turklāt, norāda Bitāns, nav izprasta arī atšķirība starp organizētu pasākumu un dievkalpojumu, kurā cilvēki ienāk individuālā kārtā.


Mācītājs arī uzskata, ka mediji rīkojušies nekorekti, baznīcas slēgtās durvis atspoguļojot kā slēpšanos.

"Tas bija arhibīskapa Vanaga dots priekšraksts ar atļauju aizslēgt durvis, ja rodas bažas par tradicionāli palielinātu cilvēku skaita pieplūdumu baznīcā svētku laikā," saka Bitāns.