Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un Transporta darbinieku arodbiedrības (LAKRS) 30. maijā plānotais streiks ir atlikts līdz tiesa izskatīs AS "Liepājas Autobusu parks" iesniegumu.

Liepājas Autobusu parka (LAP) vadība vērsusies ar iesniegumu Kurzemes rajona tiesā atzīt streika pieteikumu par nelikumīgu un aicina atsaukt streika pieteikumu, "lai sēstos pie sarunu galda, izveidotu izlīgšanas komisiju un risinātu jautājumus pārrunu ceļā, kas nav līdz šim noticis".

"Cilvēcīgi vairāku darbinieku vēlme streikot ar motivāciju "mēģināts nav zaudēts" ir izprotama. Diemžēl tā ir ļoti neproduktīva un neko neatrisina, turklāt izvērtējot streika pieteikumu, rodas pārliecība, ka nelikumīga," teikts AS "Liepājas Autobusu parks" valdes priekšsēdētāja Leonīda Krongorna medijiem izsūtītajā vēstījumā.

Jau vēstīts, ka LAKRS vēlas, lai autobusu vadītājiem tiktu nodrošinātu stundas likme 7 eiro apmērā; darbgatavības laika posma samaksa 3,5 eiro/h; atbilstoši Darba likuma 96. pantam darbinieki tiktu nosūtīti uz apmācībām, apmaksājot darba laiku un apmierinātas citas prasības.

Tā kā parka vadība šīs prasības ignorē, 154 darbinieki bija gatavi 30.maijā uzsākt streiku. Kā portālu irliepaja.lv informēja LAKRS juriste Dace Tarasova, pagaidām streiks atlikts, līdz tiesa izskatīs iesniegumu un pieņems lēmumu. Iesniegums tiesā saņemts vakar, un tā izskatīšanai jānotiek desmit dienu laikā.