Par AS "Liepājas autobusu parks" (LAP) valdes priekšsēdētāju iecelta Anna Valtere, liecina "Firmas.lv" informācija. Valtere līdz šim bija LAP valdes locekle, ziņo LETA.

Tāpat LAP valdē iecelts valdes loceklis Guntis Avots.

Līdzšinējais LAP valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns atstājis amatu 29.martā.

Valtere LAP vadības komandai pievienojās 2022.gadā. Iepriekš vairāk nekā desmit gadus viņa strādājusi starptautiskā revīzijas un konsultāciju pakalpojumu uzņēmumā, vairāk nekā septiņus gadus vadījusi Latvijas tranzīta nozares uzņēmumu grupas finanšu departamentu, kā arī guvusi pieredzi informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, ieņemot valdes locekles amatu informācijas tehnoloģiju (IT) nozares uzņēmumā, teikts informācijā LAP mājaslapā.

Savukārt Avots LAP vadības komandai pievienojās 2022.gada rudenī, ieņemot tehniskā direktora amatu. Viņam ir pieredze starptautiskajā un reģionālajā transporta un loģistikas nozarē, kā privātajā, tā arī valsts sektorā.

LAP apgrozījums 2021.gadā bija 15,406 miljoni eiro, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga vairākkārt, sasniedzot 3,603 miljonus eiro.

Pēc KP 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu LAP darbībās, uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (LPV) (33%) ģimenēm.