AS "Liepājas autobusu parks" plāno novērst reisu neizpildi Ogrē un Aizkrauklē vēlākais līdz 18.jūlijam, aģentūru LETA informēja "Liepājas autobusu parka" valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns.

Viņš norādīja, ka "Liepājas autobusu parks" strādā pie jaunu autobusu vadītāju piesaistes, kā arī pārkārto iekšējos resursus, lai problēmas ar pasažieru pārvadājumiem Ogres un Aizkraukles lotē novērstu.

"Gatavojoties pakalpojuma sākšanai nepieredzējām gaidīto atsaucību, šoferiem piedāvājot darbu un konkurētspējīgāku atalgojumu, nekā pie iepriekšējā pārvadātāja. Vienlaikus uzņēmuma iespēju nodrošināt pakalpojumu ietekmējis neparedzēti lielais darba nespējas lapu skaits," pauda uzņēmuma vadītājs.

Krongorns norādīja, ka "Liepājas autobusu parks" strādā pie autobusu vadītāju piesaistes. Uzņēmums aicina darbā joprojām dīkstāvē esošos un nenodarbinātos šoferus, kuri iepriekš apkalpoja Ogres un Aizkraukles maršrutus. Tāpat "Liepājas autobusu parks" pārkārto iekšējos resursus tā, lai pēc iespējas mazāk ietekmētu plānoto reisu norisi Ogrē un Aizkrauklē, piesaistot autobusu vadītājus no Liepājas un Pierīgas.

Viņš arī atzīmēja, ka uzņēmums ir palielinājis klientu zvanu centra kapacitāti, lai gadījumos, kad reisi ir atcelti vai kavējas, iedzīvotāji varētu sazvanīt pārvadātāju.

"Mēs pārņēmām pasažieru reģionālo pārvadājumu pakalpojuma izpildi Ogres un Aizkraukles reģionos no 1.jūlija. Pirmajās pakalpojuma sniegšanas dienās savu darbu neesam izpildījuši līdz galam, ir nācies atcelt vairākus reisus," teikts paziņojumā "Liepājas autobusu parka" mājaslapā.

"Liepājas autobusu parks" lūdz pasažierus sekot līdzi aktuālajai informācijai uzņēmuma mājaslapā "www.lap.lv" un vērsties pēc papildu informācijas "Liepājas autobusu parka" zvanu centros, tostarp Ogrē zvanot uz telefona numuru 80700004, bet Aizkrauklē – uz 8070000.

Vienlaikus mājaslapā arī minēts, ka pašlaik jaunie kases aparāti nepieņem norēķinus ar "VISA" kartēm. "Gaidām, kad tiks sertificēti norēķinu aparāti. Jautājums būs atrisināts, vēlākais līdz 15.jūlijam. Vienlaicīgi šobrīd veicam atkārtotu, padziļinātāku darbinieku apmācību ar kases aparātiem," sacīts paziņojumā.

LETA jau ziņoja, ka Autotransporta direkcijas (ATD) valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš trešdien intervijā Latvijas Radio sacīja, ka saistībā ar "Liepājas autobusu parka" nespēju izpildīt visus paredzētos reisus direkcija pieļauj iespēju pārtraukt līgumu ar pārvadātāju.

Viņš norādīja, ka ceturtdien, 7.jūlijā, ir sasaukta Sabiedriskā transporta padomes ārkārtas sēde, kurā tiks skatīts jautājums par "Liepājas autobusu parka" nespēju izpildīt visus paredzētos reisus, kā arī ir sākta sistemātisko pārkāpumu uzskaites procedūra, kas var novest arī pie tā, ka līgums var tikt pārtraukts, ja uzņēmums netiks galā ar šo problēmu.

Godiņš skaidroja, ka "Liepājas autobusu parks" nespēj izpildīt visus paredzētos reisus saistībā ar šoferu trūkumu.

"Situācija nav apmierinoša. Katru dienu tiek komunicēts ar uzņēmuma vadību, tostarp arī vakar [5.jūlijā] bija tikšanās ar "Liepājas autobusu parka" valdi un padomi, kurā ATD norādīja, ka situācija nav pieņemama un ir nepieciešams maksimāli ātrs risinājums," teica Godiņš.

Viņš minēja, ka nav pieņemamas divas lietas – attiecīgo reisu neizpilde un kompānijas komunikācija gan ar attiecīgajām pašvaldībām, gan arī ar pasažieriem. "Abas problēmas uzņēmums sola risināt," teica Godiņš.

Tāpat viņš piebilda, ka vēl dienu pirms līgums stāšanas spēkā uzņēmums apliecināja ATD, ka ir nokomplektēts pilns štats, kas nepieciešams, lai sniegtu līgumā noteiktos pakalpojumus, taču pirmajā dienā apmēram 10 šoferu neieradās darbā.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu "Liepājas autobusu parka" darbībās, uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (33%) ģimenēm.

Kompānija "Liepājas autobusu parks" reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 878 417 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmums 2020.gadā strādāja ar 10,926 miljonu eiro apgrozījumu un 475 752 eiro peļņu.