Otrdien, 4.jūnijā, pulksten 17 Liepājas latviešu biedrības namā tiks atklāta sekmīgā un panākumus bagātā Liepājas ērģelnieka Lotara Džeriņa 55 gadu jubilejai veltīta fotoizstāde.

Izstādē Varis Sants atklās ērģelnieka un  liepājnieka radošā darba un dzīves mirkļus, informē SIA "Liepājas latviešu biedrības nams" sabiedrisko attiecību speciāliste Amanda Anna Millere.

Savu degsmi pret ērģelēm, kam tiks piešķirta liela loma izstādes atklāšanā, izsaka L. Džeriņš: "Skumji, ka Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles ērģeles neskan vairs koncertos, bet tikai dievkalpojumos. Labi, ka Latvijā ir aizsākusies dažādu veidu ērģeļu restaurācija, pirkšana un arī pārdošana. Ērģelniekam baznīcā ir tikai sēdvieta pirmajā rindā, pieturot zvana pogu. Man ir liels prieks, ja ērģelnieks ir redzams kā koncertprogrammas izpildītājs. Lai arī Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeles ir leģendāras un vēsturiskas, tās spēj ievest mūs gara pasaulē franču, angļu, vācu un citu valstu komponistu partitūrās."

Kopumā izstādē būs skatāmas vairāk kā divdesmit fotogrāfijas, kuras atspoguļos talantīgā ērģelnieka gan personības, gan dzīves gājuma, gan profesionālās karjeras attīstību. Izstādē būs aplūkojami L. Džeriņa personīgie portreti, kā arī attēli no dažādiem pasākumiem, kur viņš sastopams kopā ar saviem domubiedriem un atbalstītājiem. Atsevišķs izstādes bloks tiks veltīts mūzikas instrumentam – ērģelēm, kas spēlējušas lielu lomu L. Džeriņa dzīvē.

L. Džeriņš savulaik mācījies E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā. Pēc tās absolvēšanas turpinājis studijas J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā docenta Māra Švinkas klavierspēles klasē un profesora Tālivalža Dekšņa ērģelspēles klasē. L. Džeriņš ir pirmais Latvijas ērģelnieks, kurš ieguvis maģistra grādu 1996. gadā. Pēc studijām Latvijā ērģelnieks papildinājis zināšanas L. Lomana (Vācija), H. Ū. Ēriksona (Zviedrija), N. Denbija (Apvienotā Karaliste) un citu ērģelnieku meistarklasēs, kam pateicoties L. Džeriņš ieguvis vērtīgas zināšanas un pieredzi, kas ļāvušas sekmīgi piedalīties dažādos starptautiskos konkursos un atskaņot soloprogrammas gan Vācijā un Norvēģijā, gan Zviedrijā, Francijā, Čehijā, Krievijā Somijā un Baltijas valstīs. Papildus koncertējis Nīderlandes karalienei Beatriksei, Beļģijas karalim Albertam II, Horvātijas, kā arī pašmāju prezidentam. Sadarbībā ar Liepājas simfonisko orķestri un Latvijas Filharmonijas kamerorķestri atskaņojis solopartijas ērģeļkoncertos. No 1989. gada līdz 2004. gadam L. Džeriņš ir bijis Liepājas Sv. Trīdvienības katedrāles latviešu draudzes ērģelnieks. Papildus strādājis par ērģelspēles pedagogu E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā, bet šobrīd strādā Liepājas Universitātē. No 2002. gada ir Liepājas pilsētas ērģelnieks. Papildus vērienīgajai pieredzei un izglītībai, 2008. gadā sadarbībā ar vokālo grupu "Putni" ticis ierakstīts CD.

Izstāde Liepājas latviešu biedrības namā būs apskatāma no 4. jūnija – 28. jūnijam. Ieeja izstādē bez maksas.