Ērģelniece Edīte Alpe sociālajā tīklā Facebook vēsta, ka 6. oktobrī 57 gadu vecumā mūžībā devies liepājnieks, ērģelnieks Lotars Džeriņš.


"Šorīt. Tik skumji. Tik daudz skaistu atmiņu. Liepājnieks, kurš priekš manis bija kā šīs pilsētas un tās muzikālā gara simbols. Pirmais cilvēks, kurš pirms daudziem gadiem man, pirmoreiz dzīvē atbraucot uz Liepāju, mani tur sagaidīja. Liepājas starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla dibinātājs un tik daudzu radošu ideju ģenerators, kuras vēlāk Latvijas ērģeļu festivālu un koncertu jomā attīstījušās un sazarojušās jo kupli. Iedvesmas bagātais, virtuozais, muzikāli spilgtais ērģelnieks un personība Lotars DŽeriņš . Šorīt pēc smagas slimības devies mūžībā. Lai Tev tur gaišs ceļš. Paliks Tavs smaids un kopīgi piedzīvotais atmiņās. Paldies, ka esi bijis šai pasaulē un dāvājis savu draudzību," raksta Alpe.


Arī Liepājas domes deputāte, Kustības "Par!" valdes locekle, muzikoloģe Dace Bluķe raksta: "Šodien ir skumīgi. Viena man svarīga liepājnieka mazāk. Daudz kopīgu muzikālu piedzīvojumu, atklāsmju un pārdzīvojumu. Pirmo reizi mūžā Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeles aptaustīju un iemēģināju Tev asistējot, kad apguvi Mesiānu. Bez Tevis nebūtu Liepājas Ērģeļmūzikas festivāla, kurš kļuva par svarīgu manas dzīves daļu.

Lai Tevi sagaida visi mūzikas eņģeļi! Lai skan debesu ērģeļu stabules."

Portāls irliepaja.lv ar Lotaru tikās pirms diviem gadiem – 2019. gada jūnijā, kad ar Vara Santa fotografētiem ērģeļmūzikas festivālu kadriem un jubilāra – toreiz Lotars svinēja savu 55. dzimšanas dienu – portretiem Liepājas Latviešu biedrības nama foajē tika atklāta Lotaram Džeriņam veltīta izstāde. Šajā reizē jubilārs, kurš jau ilgāku laiku vairs nevarēja spēlēt savu mūža instrumentu, atzina: "Bez ērģelēm esmu kā bez rokām, vai kā ērģeles bez koncerta". Savukārt muzikoloģe Aija Engelmane, atceroties ērģeļmūzikas festivālu koncertus,  izstādes atklāšanā atzina, ka "tās ir brīnišķīgas atmiņas". Viņa  Lotaru Džeriņu raksturoja kā "perfekcionistu", un tas bijis raksturīgs arī viņa rīkotajiem festivāliem. Pēc muzikoloģes teiktā: ērģeļmūzikas festivāla koncerti noturēja pilsētas muzikālo dzīvi līdzsvarā – kad bija aizvadīts simfoniskā orķestra mākslinieciskā vadītāja Imanta Rešņa rīkotais festivāls, publika jau sāka gaidīt Lotara Džeriņa ērģeļspēles festivālu.

Lotars Džeriņš bija Latvijā pirmais ērģeļspēles maģistrs – jau kopš 1996. gada, Sv.Trīsvienības katedrāles ērģelnieks 15 gadu garumā un vienīgais, kuram bijis arī pilsētas ērģelnieka statuss, Liepājā iedibināja un sarūpēja 17 starptautiskus ērģeļmūzikas festivālus.


Lotars Džeriņš dzimis 1964. gada 27.aprīlī Savulaik mācījies E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā. Pēc tās absolvēšanas turpinājis studijas J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā docenta Māra Švinkas klavierspēles klasē un profesora Tālivalža Dekšņa ērģeļspēles klasē. Pēc studijām Latvijā ērģelnieks papildinājis zināšanas L. Lomana (Vācija), H. Ū. Ēriksona (Zviedrija), N. Denbija (Apvienotā Karaliste) un citu ērģelnieku meistarklasēs, sekmīgi piedalījies dažādos starptautiskos konkursos un atskaņojis soloprogrammas gan Vācijā un Norvēģijā, gan Zviedrijā, Francijā, Čehijā, Krievijā Somijā un Baltijas valstīs. Koncertējis arī Nīderlandes karalienei Beatriksei, Beļģijas karalim Albertam II, Horvātijas, kā arī pašmāju prezidentiem. Sadarbībā ar Liepājas simfonisko orķestri un Latvijas Filharmonijas kamerorķestri atskaņojis solopartijas ērģeļkoncertos. No 1989. gada līdz 2004. gadam bijis Liepājas Sv. Trīdvienības katedrāles latviešu draudzes ērģelnieks. Strādājis par ērģeļspēles pedagogu E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā un Liepājas Universitātē. No 2002. gada bija Liepājas pilsētas ērģelnieks. "Gada liepājnieks 2008 " – par Rīgas Domā un Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē ieskaņoto disku "Tocata alla Fantasia" un Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla māksliniecisko vadību.


Portāls irliepaja.lv izsaka visdziļāko līdzjūtību Lotara Džeriņa tuviniekiem.