Lai novērtētu valstī labākos bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un vācu valodas skolotājus, kā arī popularizētu mūsdienīgas, efektīvas un radošas mācību darba metodes, Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centrs (SIIC) rīko konkursu "Ekselences balva". Konkursa finālā piedalīsies 25 spēcīgākie pedagogi no visas Latvijas, kurus balvai pieteikuši pašu skolēni, viņu vecāki un kolēģi. "Ekselences balvas" fināla kārta notiks 1.novembrī Rīgas Teikas vidusskolā. Konkursā piedalīsies arī Gita Zommere no Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas, informē Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra projektu vadītāja Laine Blūma.

"Nav šaubu, ka primāri tieši no skolotāja ir atkarīgs, vai un kādā mērā skolēnam būs interese un izpratne par vienu vai otru mācību priekšmetu. Tāpat nav šaubu, ka liela daļa Latvijas skolotāju savā profesijā nejūtas novērtēti. "Ekselences balva" ir izglītības ekspertu un uzņēmēju kopīgi radīta iniciatīva, lai pateiktu paldies un izceltu tos skolotājus, kuru sniegums var kalpot par mērauklu izcilam pedagoga darbam 21.gadsimtā," par konkursa ideju stāsta LU SIIC direktore Dace Namsone.

Šogad konkursam audzēkņi, kolēģi, skolas vadība, kā arī citi interesenti kopā izvirzījuši 190 bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un vācu valodas pedagogus. Kandidātus pieteicēji novērtējuši kā ekselentus sava aroda meistarus, ņemot vērā kā skolotāja darbu mācību stundās, tā skolēnu uzrādītos rezultātus un interesi mācīties. Žūrija no pieteiktajiem 190 pedagogiem atlasījusi 25 spēcīgākos (5 katrā mācību priekšmetā), kuri 1. novembrī tiksies klātienē, lai atklātā konkursā savstarpēji sacenstos par ekselenta skolotāja titulu un stipendiju 1400 eiro apmērā.  

"Ekselences balvas" fināla kārtā skolotāji savu meistarību demonstrēs, vadot reālu mācību stundu Rīgas Teikas vidusskolas skolēniem, kā arī analizējot un piedāvājot risinājumus nestandarta mācību situācijai. Balvas pretendentu sniegumu vēros kā kolēģi, tā arī profesionāla žūrija, kuras sastāvā ir LU, Valsts izglītības satura centra eksperti, uzņēmēji (konkrētās nozares profesionāļi) un "Ekselences balvas" 2020 laureāti.

Dienas noslēgumā svinīgā ceremonijā, kas notiks LU Mazajā aulā pulksten 17, tiks paziņoti balvas laureāti un sumināti visi dalībnieki. Ceremonijā piedalīsies un skolotājus sveiks Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Vācijas vēstnieks Kristians Helts, LU rektors Indriķis Muižnieks, kā arī LR Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvis un balvas mecenāti – Latvijas uzņēmēji.

"Ekselences balvu" LU SIIC organizē sadarbībā ar LU Fondu, Valsts izglītības satura centru, Izglītības un zinātnes ministriju, LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāti. Naudas balvu skolotājiem nodrošina Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, kā arī uzņēmumi –  AS "Latvijas valsts meži", "Accenture Latvia" un "Lidl Latvija".