Pieminot profesora Jāņa Menča simtgadi, 6.maijā izdevniecības "Zvaigzne ABC" prezentāciju zālē notiks Indras Imbovicas grāmatas "Dzīves svinētājs Jānis Mencis" atklāšanas svētki.

Par pamatu grāmatai ņemtas pēdējās sarunas ar matemātiķi Jāni Menci, kā arī viņa dzīvesbiedri Brigitu, bērniem komponisti Selgu un profesoru Jāni Menci junioru, mazbērniem un daudziem Menča laikabiedriem. Par sadarbību ar Jāni Menci stāstījusi Daugavpils Universitātes profesore Elfrīda Krastiņa, Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis, ģermānistikas profesors Valters Nollendorfs, skolotāji, apgāda "Zvaigzne ABC" darbinieki, kā arī viņa bijušie skolēni no Liepājas 5.vidusskolas.

Grāmata "Dzīves svinētājs Jānis Mencis" ne tikai sniedz ieskatu viņa dzīvē, bet arī iepazīstina ar pirmās brīvvalsts laika izglītības sistēmu, pedagogiem un mācību metodēm, izved lasītāju cauri padomju gadiem, laikam, kas Jāņa Menča dzīvē bijis sarežģīts, tomēr vienlaikus arī ļoti auglīgs periods, un noslēdzas ar mūsdienām. Autore atklājusi gan Jāņa Menča personīgās dzīves svarīgākos notikumus, gan viņa nozīmīgāko veikumu.

Grāmatas "Dzīves svinētājs Jānis Mencis" atvēršanas svētkinotiks 6.maijā pulksten 16.30 "Zvaigzne ABC" prezentāciju zālē (ieeja caur grāmatnīcu), K. Valdemāra ielā 6, Rīgā. Viesus gaidīs grāmatas autore Indra Imbovica un viņas sarunu partneri.

Atgādināsim, ka Liepājā grāmatas atvēršana notika jau 10.aprīlī.