Otrdien, 17. martā, pulksten 13 Liepājas ostā ienāk pirmais prāmim no Travemindes (Vācija), kas repatriēs Latvijas iedzīvotājus. Kā portālu irliepaja.lv informēja stividora, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) SIA "Terrabalt" valdes loceklis Āris Ozoliņš, bez kravas automašīnu šoferiem uz prāmja ir vēl 60 pasažieri, Latvijas valstspiederīgie, kas atgriežas mājās. "Lielākā daļa no viņiem ir ar savām automašīnām, tikai 11 cilvēki ir bez tām, un nav zināms, vai arī tie neiekāps kādā automašīnā."


Kā izteicās Ozoliņš, saistībā ar prāmja ienākšanu ostā sacelta pārlieku liela ažiotāža, jo vismaz pagaidām nav aizdomu, ka kāds no atbraucējiem būtu saslimis.


Pirmajam prāmim sekos vēl trīs, pirmais no kuriem no Vācijas ostas izbrauks 17. marta vakarā un Liepājā ienāks 18. martā. Vēl pa vienam prāmim izbrauks no Travemindes 23. martā no rīta un 24. marta vakarā.


Jau vēstīts, ka sadarbībā ar Centrālo laboratoriju uz vietas visiem pasažieriem tiks veiktas nepieciešamās pārbaudes, tai skaitā "Covid-19" testi. Pašvaldība arī sola, ka tiem, kuriem nebūs iespēja pašiem nokļūt galamērķī ar savu personīgo transporta līdzekli, tiks nodrošināta nokļūšanu mājās. Ja būs nepieciešam, tiks nodrošināta arī vieta 14 dienu karantīnas pārlaišanai.

Uzziņa
Liepājas SEZ SIA "Terrabalt" bija pirmais Latvijas uzņēmums, kas organizēja regulāru prāmju satiksmi starp Rietumeiropu un bijušās Padomju Savienības valstīm, un vairāk nekā 25 gadus veiksmīgi darbojas jūras kravu un pasažieru pārvadājumu sfērā. Šobrīd "Terrabalt" nodrošina prāmju līnijas darbību, apkalpojot ro-pax tipa prāmjus, kas kursē maršrutā Liepāja –Traveminde (Vācija).