No 2. līdz 6. oktobrim Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis kopā ar plašu Latvijas transporta un loģistikas nozares uzņēmēju delegāciju, tostarp Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldnieku Uldi Hmieļevski, SEZ mārketinga speciālistu Gunti Beļski, SIA "Terrabalt" valdes locekli Āri Ozoliņu un SIA "Ekers Stividors LP" komercdirektoru Igoru Matvejevu, apmeklēja Kazahstānu.


Delegācija piedalījās transporta-loģistikas izstādē un biznesa forumā, kā arī iepazinās ar Kazahstānas Aktau un Kurik ostu infrastruktūru, to sniegtajiem pakalpojumiem un pārrunāja sadarbības iespējas multimodālu transporta maršrutu attīstībā.

Kā portālam irliepaja.lv pauda Uldis Hmieļevskis, "atgādinājām esošajiem klientiem par sevi un "ielikām" Liepāju kartē jauniem klientiem".


Caur Liepājas ostu jau tagad uz Kazahstānu un citām Centrālāzijas reģiona valstīm ceļo cukura un sojas kravas no Dienvidamerikas, lauksaimniecības tehnika, savukārt no Kazahstānas ceļo dzelzs sakausējumi un rūdas (arī pretējā virzienā).

Starptautiskais transporta un loģistikas biznesa forums "New Silk Way". Publicitātes foto.


No 4. līdz 6.oktobrim Kazahstānas galvaspilsētā Astanā notika starptautiskā transporta-loģistikas izstāde "TransLogistica Kazahstan 2023", kur Latvijas transporta jomu pārstāvēja vairāk nekā 50 transporta un loģistikas nozares uzņēmēji, tostarp Rīgas brīvostas, Ventspils brīvostas, Liepājas SEZ, VAS "Latvijas dzelzceļš", Latvijas Stividorkompāniju asociācijas, Starptautiskās lidostas "Rīga" un vairāku citu transporta uzņēmumu pārstāvji.

Līdztekus izstādei risinājās arī transporta un loģistikas biznesa forums "New Silk Way", kur vairākās paneļdiskusiju sesijās diskutēja par Kazahstānas un Centrālāzijas reģiona lomu starptautisko transporta koridoru attīstībā pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā.

Kā informē Satiksmes ministrija, 5. oktobrī Reimanis tikās ar Kazahstānas transporta ministru Maratu Karabajevu un pārrunāja sadarbību autopārvadājumu, dzelzceļa un aviācijas transporta loģistikas jomās. Tikšanās laikā apspriestas iespējas autopārvadājumu veicināšanai starp abām valstīm, izmantojot Latvijas ostas. Pēdējo gadu laikā autopārvadājumi starp Latviju un Kazahstānu pieaug, arī dzelzceļa jomā vērojama pozitīva tendence, proti, pārvadājumi 2022. gadā pieauga četras reizes, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Gan Latvija, gan Kazahstāna ir ieinteresētas vēl vairāk paplašināt sadarbību autopārvadājumu un dzelzceļa sektorā. Tāpat notika dialogs par sadarbība aviācijas jomā, lai jau tuvākajā laikā tiktu parakstīts Latvijas-Kazahstānas nolīgums par gaisa satiksmi, kas nodrošinās vēl plašākas iespējas abpusējai transporta loģistikai.

Tikšanās laikā Reimanis kā Latvijas-Kazahstānas Transporta darba grupas līdzpriekšsēdētājs informēja Kazahstānas transporta ministru Karabajevu par šā gada decembrī plānoto Latvijas-Kazahstānas Starpvaldību komisijas sēdi un uzaicināja ministru kopā ar uzņēmēju delegāciju apmeklēt Latviju, lai klātienē iepazīstinātu ar mūsu valsts piedāvātajām iespējām transporta un loģistikas sektorā.