83 gadus vecās Kazahstānas mākslinieces Rauzas Jeralijevas gleznu izstādes "Es – pasaules daļa" atklāšana 7.jūnijā Liepājas muzejā bija pulcējusi neredzēti daudz uzņēmēju un politiķu.

Izstādi atklāja Kazahstānas konsuls Latvijā Kairats Kambarovs, bet viesu vidū bija mākslas izstāžu atklāšanās reti sastopami vietējie politiķi – gan Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes priekšsēdētājs un domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks, gan Grobiņas novada mērs Aivars Priedols, kurš bija ieradies ar kliņģeri, tāpat "Liepājas RAS" valdes loceklis Normunds Niedols, SIA "EKO Kurzeme" izpilddirektors Andris Karlsons, SIA "IK projekts" valdes loceklis Normunds Brucis, bijušais Saeimas deputāts Valdis Skujiņš, SEZ pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis un citi.

Kā zināms, 2017. gadā Kazahstānā notika starptautiska izstāde "Astana Expo", kurā piedalījās Latvija, un darba vizītē Kazahstānā uzturējās arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Šai vizītei savu komandējumu uz Kazahstānu pieskaņoja arī SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš un viņa vietnieks Uldis Hmieļevskis, cerot atvērt Liepājai vārtus uz Ķīnu.

SEZ pārvaldes  vizītei uz karstām pēdām sekoja Kazahstānas uzņēmēju viesošanās Liepājā. Kopš tā laika Liepājas uzņēmēji un SEZ amatpersonas Kazahstānu apmeklējuši ne reizi vien. Jau ilgstoša sadarbība kravu pārvadājumos no Eiropas Savienības uz Kazahstānu ir vairākiem SEZ uzņēmumiem, piemēram, "Liepaja Bulk Terminal", "Terrrabalt" un citiem, Kazahstānas galvaspilsētā Astanā strādājis arī "IK projekts".

Kazahstānas konsula, kā arī uzņēmēju parādīšanās Liepājā apstiprina, ka mēģinājumi iezīmēt Liepāju tranzīta ceļā starp Ķīnu un Eiropu turpinās.

Tiesa, par jauniem konkrētiem loģistikas projektiem, kas jau sākti ar Kazahstānas transporta nozares uzņēmējiem, par kuriem pirms diviem gadiem runāja Uldis Hmieļevskis, pagaidām nav dzirdēts.

Bet Rauzas Jeralijevas gleznu izstāde, kas Liepājā ieradās no Klaipēdas, būs apskatāma tikai vienu nedēļu – līdz 16.jūnijam, pēc tam tā ceļos uz Rīgu.