Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde decembrī lēmusi par SEZ pārvaldes budžetu 2024. gadam, portālu informēja SEZ pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.


SEZ pārvaldes pamatdarbības ieņēmumi šajā gadā plānoti 15 766 038 eiro apmērā, savukārt izdevumi – 12 460 072 eiro. SEZ valde apstiprinājusi arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes budžeta prognozi turpmākajiem pieciem gadiem, taču summa netiek nosaukta.


"Pamatdarbības ieņēmumu prognoze ir aprēķināta, ņemot vērā Liepājas ostas stividoru kravu apgrozījuma prognozes, un apstiprinātās ostu maksas 2024.gadam, kā arī plānotos ieņēmumus no nekustamā īpašuma nomas," skaidroja Ratniece-Kadeģe.


Nozīmīgie SEZ pārvaldes šā gada attīstības projekti ir 46. jeb prāmju piestātnes rekonstrukcija, bijušās rūpnīcas "Liepājas metalurgs" teritorijas transformācija par modernu Liepājas Industriālo parku (LIP) un Liepājas ostas Priekšostas projekti, no kuriem viens ir Atkrastes vēja enerģijas bāzes izveide Priekšostas teritorijā. Tā kā iecerētā Atkrastes vēja enerģijas bāze varētu aizņemt aptuveni trešdaļu Priekšostas teritorijas, tad iespējami vēl citi Priekšostas attīstības projekti, pastāstīja Ratniece-Kadeģe.


Prāmju piestātnes, LIP attīstības un Atkrastes vēja enerģijas bāzes izveidē SEZ pārvalde plāno investēt 2 777 339 eiro.