Suņi ir populārākie mājdzīvnieki un faktiski daudzu ģimeņu locekļi, tāpēc ir svarīgi nodrošināt, lai viņi saņemtu pareizu uzturu. Pie šādas atziņas suņu saimnieki reizēm nonāk, kad no rīta atrod apgrauztas čības vai galda kājas. Jāsecina, ka suņiem veselīgs un labs uzturs nepieciešams, lai viņi būtu labā formā, priecīgi un apmierināti, lai saglabātu savu veselību. Izvēloties suņu barību, ir jāņem vērā dažas galvenās lietas.

Dažādiem suņiem – dažādas vajadzības

Pirmkārt, ir svarīgi izvēlēties to barību, kas ir piemērota jūsu suņa dzīves posmam. Pieaugušu suņu un kucēnu uztura vajadzības atšķiras, un gados vecākiem suņiem var būt nepieciešams vēl savādāks uzturvielu līmenis. Noteikti izvēlieties barību, kas ir īpaši izstrādāta jūsu suņa vecumam un izmēram.

Barības sastāvdaļas – tas ir svarīgi
Vēl viens svarīgs faktors, kas jāņem vērā, ir suņu ēdiena sastāvdaļu kvalitāte. Meklējiet augstas kvalitātes olbaltumvielu avotus, piemēram, vistu, zivis vai liellopu gaļu, un izvairieties no blakusproduktiem vai papildvielām. Priekšroka jādod arī veseliem graudiem, piemēram, brūnajiem rīsiem un auzām, nevis lētākiem produktiem, kā kukurūzai vai kviešiem.

Ir svarīgi arī pievērst uzmanību barības vielu saturam pārtikā. Labs suņu ēdiens saturēs visus nepieciešamos vitamīnus, minerālvielas un aminoskābes. Jums arī jāpārliecinās par olbaltumvielu, tauku un ogļhidrātu daudzumu.

Jūs, protams, esat informēts par jebkādām pārtikas alerģijām vai jutīgumu, kas var būt jūsu sunim, tādēļ šādos gadījumos izvairīsieties no sastāvdaļām, kas varētu radīt problēmas. Ja jūsu sunim ir kādas veselības ligas, ir svarīgi arī izvēlēties ēdamo, kas tās risina, un, iespējams, pat pakāpeniski novērš.

 
Izmēram ir nozīme
Vēl ņemiet vērā suņa izmērus, jo barība tiek piemērota dažādu sugu un izmēru suņiem. Mazām šķirnēm, piemēram, Jorkšīras terjers, Punduršnics, Punduršnaucers ir domāta Small breed barība. Vidējā šķirne jeb Medium breed ir ideāla izvēle vidējām šķirnēm (Velsas pembroks, bīgls, Džeka Rasela terjers), bet kopumā piemērota visu izmēru suņiem. Large breed jeb lielā šķirne domāta lieliem un pamatīgiem suņiem, piemēram, labradoram, retrīveram, Stafordšīras terjeram, vācu aitu sunim un kaukāzietim.

Acīmredzot mazajām šķirnēm nebūs viegli ēst lielo pārtiku. Bet tas fakts, ka mazo barības norīšana bez košļāšanas palielina liekā svara problēmu risku, nav plaši visiem izziņots.

Ja rodas šaubas, vienmēr vislabāk ir konsultēties ar savu veterinārārstu vai suņu speciālistu, lai pārliecinātos, ka jūsu suns saņem pareizu uzturu. Ar pareizu barību un veselīgu dzīvesveidu jūsu draugs var dzīvot ilgu un laimīgu dzīvi.

Ja ģimenē ir papildinājums..

Jā, vēl kas – ja jūsu četrkājainajā ģimenē nesen bija papildinājums, tad jums jaundzimušajiem jāiegādājas Starter suņu barība. Tā ir īpaši paredzēta  mātei grūtniecības un laktācijas laikā, kā arī kucēnu barošanai no 21. dienas. Daži ražotāji neizlaiž atsevišķu Starter formulu. Viņi ir pielāgojuši savu kucēnu/kaķēnu maisījumu zīdaiņiem no 21 dienas vecuma un viņu mammām.
 
Zoo veikalā ņemiet kvalitatīvu preci
Kopumā, izvēloties suņu barību zoo veikalā, noteikti ņemiet vērā dzīvnieka dzīves posmu, sastāvdaļu kvalitāti, uzturvielu saturu un jebkādas pārtikas alerģijas vai jutīgumu. Rezumējot, visa suņu barība, kas atrodas veikalu plauktos, nav vienādi laba, un ir svarīgi ņemt augstas kvalitātes preci, kas atbilst jūsu mīluļa izmēram un organisma vajadzībām. Uzmanīgi izlasot etiķetes un sastāvdaļu sarakstu, konsultējoties ar veterinārārstu un izprotot jūsu suņa vajadzības, varat izdarīt labāko izvēli sava uzticamā drauga labā.