2018.gadā valstiskuma simtgadi svin ne tikai Latvija, bet arī Lietuvas republika. LiepU Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte īsteno abu baltu valodu un kultūras studiju programmu.

Fakultāte arī nodarbojas ar baltu valodniecības un literatūras jautājumu pētniecību. Likumsakarīgi, ka Lietuvas simtgades svētki 2018.gada 16.februārī tiks atzīmēti arī Liepājā, bet no 8.februāra līdz 16.februārim Liepājas Universitātē notiks Baltu dienas, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Šajā laikā interesenti tiek aicināti uz dažādiem pasākumiem. 8.februārī pulksten 13 Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātē (Kūrmājas prospektā 13) Liepājas Universitātes Valodniecības promocijas padomes sēdē zinātniskā grāda pretendente Inga Znotiņa aizstāvēs pētījumu "Otrās baltu valodas apguvēju korpuss: izveides metodoloģija un lietojuma iespējas", kura ieguvums ir gan pētījums, gan izveidotā vietne (korpuss).

9.februārī pulksten 14 ēkā Kūrmājas prospektā 13 notiks seminārs par baltu valodu apguves tradīcijām, kurā piedalīsies Viļņas Universitātes lektore Egle Žilinskaite-Šinkūniene, Inga Znotiņa un Inga Laizāne. Šeit būs apskatāmi LiepU profesora, mākslinieka Alda Kļaviņa darbi, kas gleznoti mākslinieku plenērā Žemaitijā un lektora, mākslinieka Mārtiņa Krūmiņa gleznas, kas radītas, studējot Šauļu Universitātes Mākslas fakultātes maģistrantūrā.

15. februārī Liepājas Universitātē (Lielā ielā 14) notiks Viļņas Mākslas akadēmijas Klaipēdas nodaļas profesora Vakara Bernota priekšlasījums par Klaipēdas dizaina skolas pieredzi, kā arī būs apskatāma dizaina studentu projektu izstāde.
Baltu dienas noslēgs studiju programmas "Baltu filoloģija, kultūra un komunikācija" studentu zibakcija "Sveiciens Lietuvai simtgadē!", uz ko visi tiek aicināti 16. februārī pulksten 12 Kūrmājas prospektā 13.