Universitātē turpinās Baltu dienas. Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātē Kūrmājas prospektā atklāta universitātes mācībspēku, mākslinieku Alda Kļaviņa un Mārtiņa Krūmiņa gleznu izstāde.

Mākslinieks Aldis Kļaviņš jau desmit gadu ir saistīts ar plenēriem un festivāliem Lietuvā un saka: "Esmu pateicīgs Lietuvai par psiholoģisko atbalstu laikā, kad man šeit ideoloģiski gāja grūti." Savukārt mākslinieks Mārtiņš Krūmiņš vairāk nekā desmit gadu ir strādājis Viļņas Mākslas akadēmijas Kauņas filiālē, tur arī studējis maģistrantūrā. Jāpiezīmē, ka abi kungi runā lietuviski.

Izstādes atklāšanā Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane apliecināja: "Mēs jūtamies piederīgi baltiem, un esam lepni, ka mums ir mākslinieki, kas šo vietu jūt organiski! Mūsu sveicieni Lietuvai no sirds!"

Nedēļas nogalē arī tika aizvadīts seminārs par baltu valodu apguves tradīcijām, metodēm un iespējām. Tajā piedalījās gan Latvijas, gan Lietuvas speciālisti.

Atgādinām, ka 15. februārī pulksten 14 Lielajā ielā 14, 225. telpā notiks Liepājas Universitātes mākslas jomas ilggadēju sadarbības partneru – Viļņas Mākslas akadēmijas (Klaipēdas nodaļas) profesora Vakara Bernota (Vakaris Bernotas) priekšlasījums par Klaipēdas dizaina skolas pieredzi, kā arī būs apskatāma dizaina studentu projektu izstāde.

Baltu dienas 16. februārī pulksten  12 noslēgs "Baltu filoloģijas, kultūras un komunikācijas" studentu veidota zibakcija "Sveiciens Lietuvai simtgadē!", informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.