Ceturtdien, 17.novembrī, Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē tika atklāta Liepājas vizuālās mākslas izstāde "Trauslais laikmets". No kopskaitā izstādē skatāmajiem 58 mākslas darbiem Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes sarūpēto balvu 1000 eiro vērtībā sadalīja sešiem māksliniekiem: Uldim Rubezim, Mārtiņam Krūmiņam, Herbertam Erbam, Lindai Vilkai, Lienei Eltermanei un Kristīnei Cukurai, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Uldim Rubezim, kas izstādē piedalījās ar darbu ciklu "Mēs visi mirsim; Ichthys; Spārni un Nebaidies", balva tika piešķirta par aktuālo, svaigo un konceptuālo darbu ar gleznieciskām un grafiskām kvalitātēm, Mārtiņam Krūmiņam par inovatīvajiem un daudzslāņainajiem darbiem, kuros jūtams industriālais pieskāriens, Herbertam Erbam par monumentālo un eleganto pieeju darbam, kā arī trauslumu un formas jutekliskumu. Savukārt Linda Vilka saņēma veicināšanas par mūsdienīgo skatījumu, pretšabloniskumu, patiesumu un cilvēcīgumu darbā "Mēs drīkstam nogurt", Liene Eltermane par monumentālo, dekoratīvo un glezniecisko darbu, kas veidots grafiskā kvalitātē, bet Kristīne Cukura – par keramisko tēlniecību savos darbos, kas uzrunā ar plastiskumu un laikmetīgumu.

Savukārt Ilzes Karlsones darbu "Meklējot Emīla Dārziņa pieminekli" un Andra Garokalna iesniegto darbu "Pastaiga pa kalniem, akmens ziedi" Liepājas muzejs iegādājās mākslas priekšmetu kolekcijas papildināšanai. Darbus izvēlējās Liepājas muzeja Krājuma komisija, īstenojot pārdomātu un mērķtiecīgu Liepājas muzeja krājuma politiku.

Savas simpātijas balvas piešķīra arī izstādes atbalstītāji. Liepājas SEZ pārvaldes balva tika Kristapam Tintem, Liepājas teātra simpātijas iekaroja Edīte Bernatoviča, Valters Palaps un Dace Dēliņa-Lipska, koncertzāles "Lielais Dzintars" balvu saņēma Valters Palaps, "Woodstock" gastrobāra balva nonāca pie Lauras Dzērves, Liepājas Simfonisko orķestri uzrunāja Kristīnes Cukuras darbs "Līdzās", restorāna "Pastnieka māja" simpātijas balva tika Agnesei Zariņai, Daces Dēliņas-Lispkas darbi simpatizēja restorānam "Hot Potato" un ziedu salonam "Liepājas orhideja", Hoijeres kroga balva par diviem skaistajiem darbiem nonāca pie Edītes Bernatovičas, grāmatnīcu "Globuss" Liepājā uzrunāja Diana Lelis audiovizuālā apcere, savukārt "ABC Print" dāvanu karte tika piešķirta Laurai Dzērvei.

Žūrijas komisijas sastāvā šogad bija Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas katedras vadītāja, profesore Vineta Groza un Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Gita Straustiņa.

Pēc neliela pārtraukuma, kas bija saistīts ar "Covid-19" krīzi, kad nācās slēgt durvis apmeklētājiem un pārtraukt izstāžu darbību, Liepājas muzejs sadarbībā ar Kultūras pārvaldi šoruden turpina īstenot tradīciju par Liepājas un apkārtnes mākslinieku rudens vizuālās mākslas kopizstādi. Kopizstādes mērķis ir veicināt Liepājas profesionālās mākslas attīstību un rosinātu māksliniekus strādāt radoši.

Izstāde "Trauslais laikmets" Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē Kūrmājas prospektā 16/18 ir aplūkojama līdz 11. decembrim muzeja darba laikā: no trešdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 18.