Liepāja būs "airBaltic" Pilotu akadēmijas galvenā apmācību bāze, kurā tiks izbūvēts arī tehniskais angārs. Plānots, ka 2019. gadā studijas uzsāks vēl trīs studentu grupas un tiks iegādātas vēl trīs mācību lidmašīnas.

Kā portālu irliepaja.lv informēja "airBaltic" Korporatīvās komunikācijas nodaļā, Pilotu akadēmijai šis gads bijis ļoti būtisks, jo apmācību kurss ieguva Civilās aviācijas aģentūras sertifikāciju, tāpat tika iegādātas četras mācību lidmašīnas un lidojumu simulators.

"Pirmā studentu grupa šovasar jau aktīvi veica praktiskos lidojumus Liepājas lidostā. Rudenī mācības uzsāka arī otrā studentu grupa. Otrajā atlases kārtā saņēmām kopā 450 studentu pieteikumus. Tas ir ievērojami lielāks skaits nekā iepriekš.

Esam mērķtiecīgi strādājuši, lai arvien vairāk interesentu Baltijā uzzinātu par Pilotu akadēmiju, apzinātos, ka tas ir sasniedzams mērķis. Pašlaik līdz janvāra sākumam noris pieteikšanās Pilotu akadēmijas pavasara grupai. Plānots, ka 2019. gadā studijas uzsāks vēl trīs studentu grupas," irliepaja.lv informēja pilotu skola.

"airBaltic" Pilotu akadēmijas iegādātās "Diamond Aircraft" ir drošākās un modernākās apmācību lidmašīnas, kādas šobrīd pieejamas. Nākamgad paredzēts, ka tiks saņemtas vēl trīs "Diamond Aircraft" lidmašīnas, to kopējam skaitam sasniedzot septiņas.

Sākotnējos darbības gados Pilotu akadēmijas darbs tiek organizēts primāri paturot prātā "airBaltic" sekmīgai darbībai un izaugsmei nepieciešamo pilotu skaitu. Mācību teorētiskā daļa notiek ""airBaltic" Training" telpās pie Rīgas lidostas.

Pasaules prakse ir treniņlidojumus veikt pārsvarā ārpus galvenajām lidostām, kas ir saprotams skrejceļa un gaisa telpas lielās noslodzes dēļ. Liepāja un Rīga ir vienīgie divi sertificētie lidlauki Latvijā, līdz ar to Liepāja šīm apmācībām ir izcila piemērota. Liepājas lidostā lidojumu palīgdarbus pirms un pēc lidošanas studenti veic salīdzinoši mazākā birojā. Gan Rīgā, gan Liepājā pieejamas klašu telpas, kas piemērotas vienas studentu grupas izmēram.

"Mēs aktīvi turpinām vērtēt piemērotākos risinājumus mācību un tehniskās bāzes vietas nodrošināšanai, tostarp sadarbības iespējas ar vietējām mācību iestādēm. Ņemot vērā pieaugušo studentu plūsmu un mācību specifiku, tuvākajos gados akadēmija noteikti atradīsies vairākās vietās.

Uzskatām, ka Liepājas lidostas turpmākai attīstībai ir ļoti augsts potenciāls. Plānots, ka tā būs galvenā apmācību bāze, kurā tiks izbūvēts arī tehniskais angārs. airBaltic augstu vērtē Liepājas lidostas profesionālo darbību un Liepājas domes atbalstu, pateicoties kurai iespējama efektīva Pilotu akadēmijas darbība," irliepaja.lv informēja akadēmija.