Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" paziņo, ka ir izveidojusi jaunu "airBaltic" Tehnisko akadēmiju – augstākā līmeņa mācību organizāciju, kas paredzēta personām, kuras vēlas uzsākt vai attīstīt savu karjeru gaisa kuģu tehniskās apkopes jomā. Akadēmija šobrīd pieņem pieteikumus trīs specializētajām programmām – Rīgas Tehniskās universitātes, Liepājas Valsts tehnikuma un "airBaltic" mehāniķu programmām.

"airBaltic" Tehniskā akadēmija piedāvās modernas mācību telpas Rīgā un Liepājā, kurās galvenokārt tiks gūta praktiskā pieredze ar "Airbus A220-300" lidmašīnu. Programmas ir izstrādātas tā, lai būtu piemērotas dažādiem pieteikumu iesniedzējiem – sākot ar vidusskolas vai tehnikuma absolventiem un beidzot ar pieredzējušiem mehāniķiem –, nodrošinot piemērotu programmu ikviena karjeras ambīcijām.

Turklāt "airBaltic" ir apņēmusies paplašināt savu "Airbus A220-300" floti un ir izvirzījusi mērķi līdz 2030. gadam pieņemt darbā un apmācīt gandrīz 400 jaunus aviācijas tehniskās apkopes speciālistus, paredzot katru gadu piesaistīt aptuveni 70 cilvēkus. "airBaltic" Tehniskās akadēmijas izveide ir stratēģiska atbilde uz šiem noteiktajiem mērķiem, nodrošinot nodarbinātību un apmācību trīs dažādās programmās. Izmantojot šīs programmas, lidsabiedrība piedāvā bezmaksas izglītību ar iespēju apvienot darbu un mācības, kā arī garantētu darbu augsti kvalificētā profesijā.

"airBaltic" vecākais viceprezidents tehniskās vadības jautājumos Andris Vaivads: "Mēs nepārtraukti investējam mūsu komandas attīstībā, nodrošinot, ka "airBaltic" uztur visaugstākos standartus ar prasmīgākajiem profesionāļiem un inovatīviem tehnoloģiskajiem risinājumiem tehniskās apkopes jomā. Kvalificēti un labi apmācīti profesionāļi ir jebkuras lidsabiedrības panākumu atslēga, tāpēc esam izveidojuši "airBaltic" Tehnisko akadēmiju. Šī iniciatīva ne tikai nodrošina mūsu studentiem augstākā līmeņa tehniskās prasmes, bet arī sagatavo viņus veiksmīgai karjerai tieši šajā nozarē. Turklāt mūsu MRO (maintenance, repair and overhaul jeb tehniskās apkopes, remonta un kapitālremonta) spēju izaugsme skaidri apliecina mūsu apņemšanos sasniegt izcilību un nepārtraukti mācīties."

Programmu apraksts:

RTU "airBaltic" programma: Apmaksātas pilna laika klātienes studijas sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti. Dalībnieki iegūs profesionālo bakalaura grādu programmā Aviācijas transports un kļūs par sertificētu gaisa kuģu tehniķi, iegūstot "EASA Part-66" sertifikātu. Finansiālās priekšrocības iekļauj pilnu atalgojumu un visaptverošas nozares priekšrocības, sākot ar pirmo gadu. Visus mācību un apmācības izdevumus sedz "airBaltic".

Uzzini vairāk un piesakies šeit.

LVT "airBaltic" programma: Apmaksātas pilna laika klātienes mācības sadarbībā ar Liepājas Valsts tehnikumu. Iegūsti vidējo profesionālo izglītību un turpini mācības zem mūsu spārna, lai iegūtu "EASA Part-66" sertifikātu un kļūtu par gaisa kuģu tehniķi. LVT ir viena no modernākajām profesionālās izglītības iestādēm Kurzemes reģionā. Saņem algu un unikālas nozares priekšrocības jau pēc pirmā kursa. Mācību izdevumi tiek segti no valsts budžeta līdzekļiem (mācības LVT) un "airBaltic".


Uzzini vairāk un piesakies šeit.

Mehāniķu programma: Jau no pirmās dienas dalībnieki saņem apmaksātas apmācības un darbu, strādājot, lai iegūtu "EASA Part-66" sertifikātu kā sertificēti B1 un B2 līmeņa tehniķi. Šī programma ir pielāgota personām ar labām tehniskajām prasmēm, piedāvājot pilnu atalgojumu, visaptverošu apdrošināšanu un unikālas nozares priekšrocības, ko finansē "airBaltic".


Uzzini vairāk un piesakies šeit.

Pieteikšanās termiņš visām studiju grupām ir 2024. gada 1. jūlijs. Savukārt vērtēšanas process sāksies jau pēc katra pieteikuma saņemšanas. Informējam, ka brīvo vietu skaits katrā studiju grupā ir ierobežots.

Jaunā  Tehniskā akadēmija papildinās jau esošo "airBaltic Training" mācību programmu klāstu, kas iekļauj Pilotu akadēmiju, tehniskās apkopes apmācības, lidojumu apkalpes apmācības, salona apkalpes apmācības, virszemes personāla apmācības, instruktoru apmācības un citas.

"airBaltic" nodrošina lidojumus vairāk nekā 130 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas, Tamperes un sezonāli no Grankanārijas, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns "airBaltic" lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā.