Ceturtdien, 3.novembrī, Liepājas lidostā sadarbībā ar aviokompāniju "airBaltic" notika pilna apjoma krīžu situāciju pārvarēšanas praktiskās mācības "Baltic Wind 2022", kurās piedalījās vairāk nekā 250 pārstāvju no dažādām iestādēm un organizācijām, portālu informēja SIA "Aviasabiedrība "Liepāja"" biroja vadītāja Agate Dūče.
 
Mācību mērķis bija pārbaudīt Liepājas lidostas ārkārtas situāciju dalībnieku gatavību un sadarbību atbilstoši Liepājas lidostas ārkārtas situāciju pasākumu plāna prasībām. Mācības norisinājās no pulksten 12 līdz 18, un to laikā tika simulēts aviācijas negadījums lidostā.


Mācībās piedalījās "airBaltic", "airBaltic Training", Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts policija, Liepājas pilsētas Pašvaldības policija, Zemessardzes 44. kājinieku bataljons, Liepājas Reģionālā slimnīca, VAS "Latvijas gaisa satiksme" un Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs, kā arī statistu lomās iejutās Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles studenti un "airBaltic" darbinieki.


Krīžu situāciju pārvarēšanas praktiskās mācības atbalstīja Liepājas autobusu parks un Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības 1.reģionālā nodrošinājuma centrs.