Krājuma "Kā dzeņa vēders" vāku rotā Viļņa Bulava zīmēts draudzīgs autores saržs. Autore ir pārliecināta, ka tas ir bijis labs mārketinga gājiens, jo "tādu vāku taču nevar nepamanīt"!


Žurnāliste un humoresku sacerētāja Aina Pāvulīte 14. maijā svinēja savu 80. dzimšanas dienu, un, kā jau rakstītāja un cilvēks ar humora izjūtu, šo gadskaitli sagaidīja ar nelielu stāstu un ironesku grāmatiņu "Kā dzeņa vēders" (to ērti paķert līdzi, lai pa ceļam palasītu, piemēram, autobusā Liepāja – Rīga).


Grāmatiņu klajā laidis apgāds "Jumava", un tajā autore apkopojusi gan kādreiz žurnālā "Dadzis" rakstītās humoreskas, ko viņa parakstīja ar savas vecmāmiņas, nīcenieces Katrīnas Bozis vārdu, gan pavisam "svaigus" stāstus jeb ironeskas no pandēmijas laika.


"Tur ir veci, jauni un pavisam jauni stāsti," rezumē autore un nesenā jubilāre.


Ainas humoristiskie stāstiņi un ironeskas nav sarkastiski vai iznīcinoši, savus varoņus viņa ataino ar vieglu smaidu un lielu cilvēkmīlestību.


Izdevniecībā "Jumava" iesniegta vēl viena, līdzīga grāmata, kas ir kā turpinājums tikko klajā nākušajai. Tās nosaukums ir "Ceļā satiktie". Bet arī tas nav viss, teic rakstniece, – ir gatavs manuskripts ("Aizvakar pabeidzu!") stāstu krājumam fantastikas žanrā "Deg kamīnā uguns".


"Bija spēks pabeigt, bet tagad gan jūtos drusku piekususi," atzīst Pāvulīte. Tomēr nenoliedz, ka pēc īsākas vai garākas atelpas varētu atkal ķerties pie rakstīšanas.


"Izcelt kājas no gultas un piesēst pie datora vēl varu," Aina ir tieša, kā jau nīceniece.

Bet par aizvadīto jubileju teic: "Nezinu, kur tie gadi palikuši, neapzinos, ka man jau tik daudz..."


Līdz šim Aina Pāvulīte izdevusi trīs grāmatas. Divas no tām ir dzejoļu krājumi – "Garais sauciens", kurā pēc pašas teiktā ir dzimtās Nīcas izjūtas, un "Vecenīte". Daži cienītāji par šiem krājumiem viņai teikuši: "Es tevi lasu un tavu grāmatu turu uz galda!", bet viņa pati atzīst, ka ar dzeju pārāk aizrāvusies neesot: "Es nemaz tik ļoti nealkstu skriet uz grāmatnīcu, tiklīdz iznākusi kāda jauna dzeju grāmata..."


Savukārt 2017. gadā klajā nāca Ainas Pāvulītes pirmais prozas krājums "Biju savā latviešu mētelīti tā pārsalusi...". Šajā grāmatā galvenokārt apkopoti atmiņu stāsti, ko Ainai Pāvulītei kā "Kursas Laika" žurnālistei savulaik uzticējuši citi ļaudis.


"Tie ir īsi izvilkumi no ļoti daudzām dzīvēm," par atmiņu krājumu saka Pāvulīte. Tomēr grāmatā iekļuvušas arī dažas no pašas skolas gadu epizodēm. Par šo darbu autore saņēma Liepājas "Rotari" kluba balvu.