LiepU Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātei 10.jūnijs ir nozīmīga diena, jo "Fontaine Palace" terasē "Acropolis" tiks atzīmēta Rakstniecības studiju piecu gadu jubileja.

Pasākumu aicināts apmeklēt ikviens, kurš jūtas rakstniecībai tuvs. Sākums pulksten 19, informē LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste  Kristīne Timermane.

Vakara gaitā varēsim klausīties Rakstniecības studiju absolventu Sabīnes Košeļevas, Rasas-Bugavičutes-Pēces, Vara Siliņa, Ērika Vilsona u. c., kā arī pašreizējo studentu darbu fragmentus, absolventu stāstus par Rakstniecības studiju nozīmi viņu tālākajā darbībā un programmas veidotāju redzējumu par programmas attīstību. Neizpaliks Dzimšanas dienas torte.

Maģistra studiju programma "Rakstniecības studijas", kas izveidota 2011.gadā, ir unikāla, jo otras tādas nav nedz Latvijā, nedz citviet Baltijā.

Programmas direktore Zanda Gūtmane norāda: "Līdzās akadēmiskiem filoloģiskiem kursiem var apgūt daudzpusīgas praktiskas zināšanas, kas noder profesionālajā darbā ar jebkāda veida tekstu – literatūras, teātra kritikas un publicistikas, literārās rediģēšanas, kā arī radošās rakstīšanas prasmes." Jau daudzus gadus programmā strādā rakstniece Nora Ikstena tandēmā ar literāro redaktori Gundegu Blumbergu, dzejnieks Andris Akmentiņš, mediju speciāliste Sandra Veinberga, kā arī spoži literatūrzinātnes un valodniecības profesori.

Studijas Liepājā izvēlas interesenti no Rīgas, Zemgales un Vidzemes, kurzemniekus gandrīz atstājot mazākumā. Ja pirmajā gadā studētgribētāji bija piesardzīgi, tad šobrīd katrā kursā studē vairāk nekā desmit studentu. Daļa no viņiem Liepāju ir izvēlējušies par savu dzīves vietu.  Novērtējami ir studentu radošie panākumi, piemēram, 2015.gadā iznākusi absolventes Sabīnes Košeļevas grāmata jauniešiem "Rīga-Maskava", kas ir šī gada Latvijas Literatūras gada balvas nominante labākās debijas kategorijā un saņēmusi Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas balvu, savukārt bērnus un viņu vecākus iepriecina šobrīd grāmatnīcās iegādājamā Rasas Bugavičutes-Pēces grāmata "Mans vārds ir klimpa, un man patīk viss". Rasa Bugavičute-Pēce ir arī Liepājas teātra dramaturģe.

"Laiks, kas pavadīts labās un dziļās sarunās par rakstniecību, kultūru un valodu, bagātina gan studentus, gan viņu pasniedzējus," uzsver Zanda Gūtmane, atgādinot, ka arī šogad potenciālo studentu interese ir liela. Uzņemšana maģistrantūrā šogad notiks no 6. līdz 12.jūlijam.