Piektdien, 3. jūnijā, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš sveica "Zelta Zivtiņas Čempionāta" "Grand Prix" balvas ieguvējus – Rīgas 49. vidusskolas 11.c klasi. 5.-6. klašu grupā 1. vietu ieguva Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 5.a klase, portālu irliepaja.lv informēja Oskars Fīrmanis, "Tele2" sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijā.

Latvijā un Eiropā vērienīgākajām skolēnu sporta un prāta spēlēm "Zelta Zivtiņas Čempionāts", ko rīko "Tele2", šogad kopumā pieteicās ap 15 000 skolēnu.

Čempionāts šogad īpaši pārsteidza ar to, ka bija lielākās un iespaidīgākās Fināla sacensības Čempionāta sešpadsmit norises gadu laikā, Siguldā Svētku laukumā radot speciālu sacensību pilsētiņu. Lai piedalītos Finālā, klasēm bija jāpārvar Pieteikšanās un Pusfināla posmi, tādējādi finālistu starpā bija pašas stiprākās, saliedētākās un radošākās 120 klases jeb 3000 skolēni no visas Latvijas, kas cīnījās par kāroto uzvaru un valsts labākās klases titulu.

Sacensības norisinājās starp komandām 5.-6. klašu, 7.-9. un 10.-12. klašu grupā:
5.-6. klašu grupā 1. vietu ieguva divas klases, uzrādot vienādu iegūto punktu skaitu – Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 5.a klase un Aizkraukles novada vidusskolas 5.b klase,
7.-9.klašu grupā 1. vietu ieguva Siguldas Valsts ģimnāzijas 9.b klase,
10.-12.klašu grupā 1. vietu un "Grand Prix" ceļojošo kausu ieguva Rīgas 49. vidusskolas 11.c klase.

"Man ir patiess prieks šodien Ministru kabineta telpās sveikt "Zelta Zivtiņas Čempionāta" Grand Prix balvas ieguvējus. Dalība čempionātā jums ir iemācījusi vienu svarīgu lietu – komandā, kopā ar domubiedriem, ir iespējams gūt panākumus, sasniegt un paveikt daudz vairāk. Jūs esat iemācījušies sadarboties ar citiem, ieklausīties cits citā un nebaidīties domāt citādi, meklējot risinājumus dažādās dzīves situācijās. Novēlu to vienmēr atcerēties un likt lietā turpmākajās dzīves gaitās," Čempionāta uzvarētājus sveica Ministru prezidents, izsakot pateicību par ieguldīto darbu un entuziasmu arī Grand Prix ieguvējas klases audzinātājai Ivetai Caunei.

Ministru prezidenta pateicības rakstu saņems arī pārējo uzvarējušo klašu skolotāji – Siguldas Valsts ģimnāzijas 9.b klases skolotāja Vēsma Luža, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 5.a klases skolotāja Viktorija Bulavkina un Aizkraukles novada vidusskolas 5.b klases skolotāja Laila Anžāne.

"Iepriekšējie divi gadi bija atšķirīgi, jo vajadzēja pielāgoties pandēmijas apstākļiem, tādēļ šogad bijām ļoti priecīgi, ka varējām "Zelta Zivtiņas Čempionāta" Finālu organizēt klātienē, pulcējot ap 3000 skolēnu. Daudzām klasēm un skolēniem Čempionāts bija faktiski pirmā iespēja kārtīgi iepazīt savus klasesbiedrus. Kā teica viena vidusskolas skolotāja, tad viņi pat īsti viens otru nepazina, jo pandēmija visus bija iespundējusi mājās pie datora. Un mums, "Tele2", ir neviltots prieks, ka Čempionāts, kuru organizējam jau 16. gadu, turpina vienot, stiprināt klases un attīstīt līdera īpašības skolēniem, kā arī rosināt viņus domāt un iestāties par Latvijai un pasaulei svarīgiem jautājumiem – sākot no zaļā dzīvesveida un dabas aizsardzības, beidzot ar dzimumu līdztiesību un aktīvu līdzdalību dažādos sabiedriskajos un politiskajos procesos, lai veidotu ilgtspējīgu sabiedrību," saka "Tele2" valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Kā ziņots iepriekš, "Zelta Zivtiņas Čempionāta" Finālā bija pārstāvētas skolas no visiem Latvijas reģioniem – no Vidzemes iekļuva visvairāk klašu – kopumā 39, kam sekoja Rīgas reģions ar 24 klasēm, Latgale ar 22 klasēm, Zemgale ar 20 klasēm un Kurzeme ar 15 klasēm. Visvairāk klašu Finālā iekļuva no Bauskas Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Mārupes Valsts ģimnāzijas, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas, Ogres 1. vidusskolas, Ogres sākumskolas un Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja.

"Zelta Zivtiņas Čempionāts" ir "Tele2" vērienīgākā un ilggadējākā sociālā iniciatīva, kas paredzēta klašu komandām no 5. līdz 12. klasei un kurā iepriekšējos piecpadsmit norises gados piedalījušies vairāk nekā viens miljons skolēnu, skolotāju, vecāku, atbalstītāju un organizatoru. Šajā sezonā Čempionāts tapis kopā ar sadarbības partneriem "Sadales tīklu" un "SEB banku".

Par "Zelta Zivtiņas Čempionātu"
"Zelta Zivtiņas Čempionāts" ir lielākais ikgadējais skolēnu notikums Latvijā. 2019. gada sezonā, kad pandēmijas dēļ pēdējo reizi norisinājās "Zelta Zivtiņas Čempionāts", tas pulcēja vairāk nekā 30 000 dalībnieku no visiem Latvijas novadiem. Prāta un sporta spēles "Zelta Zivtiņas Čempionāts" jau 16.gadu rīko un lepojas "Tele2".