"Tele2" uzstādījis 5G mobilo sakaru bāzes staciju Liepājā, Piltenes ielā, kas ļaus uzņēmuma klientiem izmantot 5G tīklu. Kopumā Liepājā un Dienvidkurzemes novadā ir jau uzstādītas vairāk nekā divdesmit 5G bāzes stacijas, informēja "Tele2" sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijā Oskars Fīrmanis.

Kā atzīmē uzņēmumā, jau šobrīt "Tele2" tīklā darbojas aptuveni 170 000 5G ierīču un klienti aktīvi izmanto mobilo internetu 5G tīklā. Par to liecina arī patērētais datu apjoms, kas gada laikā pieaudzis 18 reizes.

Kopumā "Tele2" 5G tīkls ir pieejams jau visos Latvijas novados un, turpinot izvērst 5G tīklu, līdz šī gada beigām "Tele2" darbosies jau vairāk nekā 600 5G bāzes stacijas.

"Šogad turpināsim veikt investīcijas tīkla attīstībā aptuveni 20 miljonu eiro apmērā, modernizējot 4G tīklu un uzstādot jaunas 5G bāzes stacijas. Lielu vērību pievēršam tieši reģionālajam pārklājumam, lai nodrošinātu kvalitatīvu mobilo internetu pēc iespējas plašākā teritorijā un lielākam iedzīvotāju skaitam dažādās vietās Latvijā," stāsta "Tele2" tehniskā direktore Līga Krūmiņa.

Daļa 5G staciju darbojas 3,5 GHz frekvencē, kas nodrošina lielāku mobilā interneta ātrumu, bet daļa "Tele2" 5G staciju darbojas 700 MHz frekvencē, kas ļauj nodrošināt daudz plašāku pārklājumu.

Par "Tele2"
"Tele2" ir multipakalpojumu uzņēmums cilvēkiem, kas nodrošina ātrāko mobilo internetu Latvijā, augstākā līmeņa apkalpošanu un plašu pakalpojumu klāstu – mobilos sakarus, mājas internetu, viedierīces, televīziju un apdrošināšanas pakalpojumus. "Tele2" ir viens no mīlētākajiem zīmoliem Latvijā un privātpersonu izvēle numur viens mobilo sakaru tirgū. Pieslēgumu skaits "Tele2" tīklā ir vairāk nekā 1 miljons.