Šogad Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirknī un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirknī saņemtas vairākas informācijas no iedzīvotājiem par naudas izspiešanas mēģinājumiem, vienā no gadījumiem uzsākts kriminālprocess, portālu informēja Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

Noskaidrots, ka vīrieši, tāpat kā sievietes sociālajos tīklos sarakstes laikā nepazīstamām personām nosūtījuši savus kailfoto, atsevišķos gadījumos arī videomateriālus, pēc kā sarakstes biedri pieprasījuši naudas līdzekļus, pretējā gadījumā draudot šīs fotogrāfijas publicēt. Vienā gadījumā izspiesta nauda vairāk nekā divu tūkstošu eiro apmērā, bet citā gadījumā naudas vietā pieprasītas sociālo tīklu paroles, ko iedzīvotājs nosūtīja, zaudējot piekļuvi saviem sociālo tīklu profiliem.

Personas, kuras šādā veidā cenšas iegūt iedzīvotāju naudas līdzekļus, slēpjas zem viltus profiliem, kā arī sarakste notiek angļu valodā. Iedzīvotāji, kuri nosūtījuši savas fotogrāfijas, ir vecumā no 20 līdz 65 gadiem. Jāpiebilst, ka jebkurš citai personai nosūtīts fotoattēls un videomateriāls, paliek interneta vidē un to, kas publicēts internetā, nav iespējams izdzēst pavisam.

Atgādinām, ka krāpnieki izdomās arvien jaunus veidus, kā izkrāpt naudu no iedzīvotājiem. Tāpat joprojām turpinās krāpšanas, par kurām iepriekš ziņots – personas, uzdodoties par iestāžu darbiniekiem, ar viltu izkrāpj bankas norēķinu kartes datus un no konta noņem naudas līdzekļus vairāku simtu un pat tūkstošu eiro apmērā.

Lai nepiedzīvotu nepatīkamus mirkļus, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un nebūt pārlieku uzticīgiem sociālajos tīklos, iepazīstoties ar svešiniekiem. Tāpat atkārtoti atgādinām, ka nevajadzētu trešajām personām izpaust savus personīgos datus, tādējādi pakļaujot sevi riskam kļūt par krāpšanas vai izspiešanas upuri.