Jūrkalnes pagasta tautas nama otrajā stāvā, kur mīt Vētru muzejs, atrodas arī plaša izstāžu zāle, kurā šobrīd skatāma ar Liepāju cieši saistīta izstāde – "Cilvēki interjerā".


Tās autors ir Arturs Pērkons arhitektūras fotogrāfs, izmācījies vispirms par būvinženieri, pēc tam – par akustiķi, un, kā pats saka, arī maizi šobrīd pelna tieši ar akustikas projektiem.


Arturs, lai gan sen jau pārcēlies uz Rīgu, ar vienu kāju ir liepājnieks – Dzintaru ielā joprojām atrodas viņa darbnīca.


Lielformāta analogo fotogrāfiju izstādi "ierāmē" divi gadskaitļi – 2002. un 2020. Lielākā daļa fotogrāfiju reiz, un tas bija tieši pirms 18 gadiem, jau bijusi izstādīta. Toreiz tas notika Liepājas Latviešu biedrības namā, mākslas galerijā "Rožu laukums". Otrs gadskaitlis saistīts ar izstādes atkārtošanu Jūrkalnē, uz ko autoru pamudinājusi kādreizējā Liepājas pilsētas mākslinieka Jura Plēsuma māsa, Vētru muzeja vadītāja Inita Plēsuma.


Lai nebūtu jāatrāda tikai vecas bildes, kuras kā izrādījās ir ne tikai ļoti labi saglabājušās, bet joprojām spēj suģestēt skatītāju,


autors izstādi papildinājis ar mazliet vēlāk fotografētiem "cilvēkiem interjerā" vai tajā pašā reizē fotografētiem, bet neparādītiem kadriem.


Viens no tādiem darbiem ir ilggadējā Liepājas fotokluba vadītāja Huberta Stankeviča portrets. Savā ziņā tā ir parāda atdošana, atzina darba autors – bilde tapusi laikā, kad Huberts jau bija uzsācis ķīmijterapijas kursu, un "Rožu galerijā" tā nav izlikta, lai arī meistars cerējis to ieraudzīt. Starp jaunajiem darbiem ir arī mākslinieka Alda Kļaviņa ekspresīvais portrets. Mākslinieks redzams, enerģijas pilns, pie molberta, savu gleznu vidū, vienā no kurām atpazīstams režisora Oļģerta Krodera izteiksmīgais skatiens. Rāms un apcerīgs no fotogrāfijas pretī raugās dzejnieks Olafs Gūtmanis savā Jūrmalciema vasaras mājā – šis darbs papildina citu, pirms 18 gadiem izstādīto dzejnieka portretu.


Savulaik ideja fotografēt vairāk vai mazāk zināmus liepājniekus viņiem ierastos interjeros Arturam radusies vispirms jau tāpēc, ka tolaik viņu interesēja arhitektūra, tai skaitā interjeri. Cilvēki – Irina Tīre, Agris Padēlis-Līns, Smaida Rubeze, Inga un Aivars Kleini, Imants Resnis, Zigurds Kirhners, Valdis Mackars, un citi – padarīja interjerus personiskus.


Izstādes atklāšanā Jūrkalnē gan vecos, gan no jauna tapušos darbus ar interesi aplūkoja un Indras Ķempes klāt pierakstītos tekstus lasīja Artura ģimene, draugi, klasesbiedri, esošie un bijušie kolēģi un pat kādreizējie fotomodeļi.


Izstāde Vētru muzejā iekārtota ar SIA "UPTK" atbalstu.


Izstāde apskatāma līdz marta vidum.