Ceturtdien, 10. augustā, pulksten 17 Liepājas muzeja anfilādē Kūrmājas prospektā 16/18, klātesot māksliniekam Arturam Pērkonam un izstādes scenogrāfam Varim Siliņam, tika atklāta fotoizstāde "Skices", kas demonstrē fotogrāfa Arturs Pērkona mākslinieciskās darbības dažādību, iekļaujot attēlus no analogās fotogrāfijas perioda līdz mūsdienu digitālajam foto.

Kopš 20. gadsimta 80. gadiem organiski dabiskā haosā veidoto Liepājas fotogrāfiju arhīvu izstādes autors Arturs Pērkons ir sagrupējis septiņās skiču kolekcijās, kuras papildina ar dronu filmēts video materiāls – autora pēdējā laika aizraušanās.

Skiču kolekcijā "Ielas un pagalmi" tverta pilsētvides nemanāmā mainība un nojaušama autora profesionālā darbība kā arhitektūras fotogrāfam. "Skatu kartītes Liepājai" apvieno galvenokārt ar drona palīdzību fiksētus attēlus – ar mīlestību un pateicību dzimtajai pilsētai. Kolekcijā "Bildes rāmītī" autors apliecina, ka diapozitīva rāmītis ir dizaina elements, kas fotogrāfijai piešķir papildus šarmu. "Izstādes" attēlos notverta skatīšanās burvība mākslinieka Ilmāra Blumberga izstādē "Es nemiršu" 2013. gadā izstāžu zālē "Arsenāls". Kolekcija "SCHR" apvieno 1980. gadu faktūras, notvertas bijušās rūpnīcas "Liepājas metalurgs" lūžņu placī. "Parastās fotogrāfijas" koncepts savulaik radies kā opozīcija jauno laiku tendencei attēliem pievienot filozofiski komplicētus pavadošos tekstus, jo attēla teksts runā pats par sevi. Kolekcija "Māja ūdenī" aizsākta 1983. gadā, fiksējot Karostas noslēpumainā vācu okupācijas armijas būvētā objekta ar nezināmu militāro pielietojumu pārvērtības laika gaitā.

Šī ir pirmā Artura Pērkona izstāde Liepājas muzejā, kuras ideja un koncepcija tapa rekordātrā laikā, bet autors izaicinājumu pieņēma un izstāde "Skices" Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 aplūkojama līdz 2023. gada 10. septembrim.

Papildu uzziņai par mākslinieku skatīt ŠEIT.