Ceturtdien, 10. augustā, pulksten 17 Liepājas muzeja anfilādē Kūrmājas prospektā 16/18 atklās mākslinieka Artura Pērkona fotoizstādi "Skices", portālu informēja Rasa Zālīte, Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste. No apjomīgā fotogrāfiju arhīva, kurš kārtojies brīžiem neatkarīgi no autora, izstādei izvēlētas septiņas attēlu kolekcijas. Izstādes scenogrāfs – mākslinieks Varis Siliņš.

Izstādes "Skices" koncepcija veidota, apzinot vēlmi parādīt Artura Pērkona mākslinieciskās darbības dažādību. Foto arhīvs veidots kopš 80. gadiem, kad autors ar dažādu intensitāti fotografējis Liepāju, cilvēkus un mākslu. Šis periods ietver gan analogo fotogrāfiju – filmu laiku, diapozitīvu šarmu, melnbalto fotogrāfiju, gan digitālā foto periodu līdz mūsdienām: pilsētas fotogrāfiju no putna lidojuma jeb ar dronu uzņemtiem attēliem.


Arturs Pērkons Foto: Inese Kalniņa.


Izstādei atlasītajās attēlu kolekcijās tverti cilvēki, pilsētvide – ielas, pagalmi un arhitektūra, šrote jeb AS "Liepājas metalurga" lūžņu placis, Liepāja no putna (drona) lidojuma, attēli, kas ir brīvi no mākslīgiem pavadošiem teksta uzslāņojumiem un Ziemeļu forti.

Kā astotais elements izstādē "Skices" ir iecerēts video, par kura saturu pagaidām autors klusē. Visticamāk, ka šis video elements būs pārsteigums ne tikai izstādes apmeklētājiem, bet arī autoram pašam. Zināms, ka video skaņu celiņa autors būs arhitekts un skaņu mākslinieks Maksims Šenteļevs.

Arturs Pērkons ir liepājnieks. Dzimis 1956. gadā. Kopš 90. gadu beigām dzīvo un strādā Rīgā. Rīgas Politehniskajā institūtā (tagad RTU) ieguvis būvinženiera izglītību. 2006. gadā Dānijas Tehniskajā Universitātē (DTU) apguva būvakustikas zināšanas, un šobrīd tā ir autora pamatnodarbošanās kompānijā "Akukon-Būvakustika".

Viņš pasniedz kursu "Akustika" Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Par fotogrāfiju interesējies kopš 1967. gada. Strādājis gan ar analogo foto, savā laboratorijā attīstot bildes, gan palīdzot veicināt digitālās fotogrāfijas ēru 90. gadu Rīgā, gan apgūstot mūsdienu drona tehnoloģijas. Šobrīd sevi vairs nesauc par profesionālu fotogrāfu, uzskatot savus drona lidojumus par amatiera hobiju. Paralēli vienmēr klātesoša bijusi mīlestība pret mūziku, kā arī videogrāfiju. Arturs Pērkons ir arī fotogrāfiju grāmatas "Liepājas sajūtas" (2005 Nordik) autors.

2002. gadā Arturs Pērkons atvēra izstādi, kurā dokumentējis virkni būvobjektu, sadarbībā ar uzņēmumu "Nams". Arhitekts Uldis Pīlēns par viņu ir teicis: "Arturs Pērkons, manuprāt, ir viens no nedaudzajiem arhitektu aprindās atzītajiem fotogrāfiem Latvijā, kurš patiešām spēj saredzēt un sajust arhitektūras būtību. Nenoliedzami Arturs ir personība – arhitektūras trīsdimensiju realitāti viņš papildina ar savu redzējumu, kādēļ veidojas jauna, interesanta realitāte."

Šī ir pirmā Artura Pērkona izstāde Liepājas muzejā, kuras ideja un koncepcija tapa rekordātrā laikā, bet autors izaicinājumu pieņēma un izstāde "Skices" Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 būs aplūkojama līdz 2023. gada 10. septembrim.

Informējam, ka izstādes atklāšanas laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma un Liepājas muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma teritorijā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/a audio vai vizuālajā materiālā.