Ceturtdien, 14.aprīlī, Liepājas muzejs dāvinājumā saņēma simbolisku čeku 8500 eiro vērtībā no firmas "DG Termināls" īpašnieka un direktora Aivara Millera mēbeļu iegādei.

Dāvinājums faktiski jau daļēji izmantots, lai antikvariātā Rīgā, kā arī "Kastern GmbH & Co" izsoļu namā Hannoverē iegādātos 17.gadsimta baroka stila bufeti un skapi topošā interjera muzeja ekspozīcijas iekārtošanai tā sauktajā Pētera I namiņā, preses konferencē pastāstīja Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.

Skapis iegādāts  par 3513 eiro, bet bufete muzejam izmaksājusi 2500 eiro. Par atlikušo dāvinājuma summu muzejs veiks apmaiņu, kā arī restaurēs 17.gs.baroka laikmeta skapi, ko muzejam piedāvājusi Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles draudze.

Priekšmeti tiks izvietoti topošajā Liepājas interjera muzeja ekspozīcijā Pētera I namiņā Kungu ielā 24. Kā uzsvēra muzeja direktore Dace Kārkla, tas būs unikāls muzejs, jo līdz šim vienīgā interjera ekspozīcija Latvijā skatāma Rundāles pilī, bet "tas ir pavisam cits līmenis".

Dāvinātājs – Andris Millers –, kurš ne pirmo reizi atbalsta muzeju, uzsvēra, ka vēlējies dot savu ieguldījumu Liepājas vēsturisko vērtību saglabāšanā, un ir priecīgs, ka nauda tiks izlietota tieši muzeja iekārtošanai Kungu ielas namā, par kuru “visas pasaules pilsētas var apskaust Liepāju”.

Kā preses konferencē muzejā skaidroja domes Projektu ieviešanas nodaļas vadītāja Aiga Kļaveniece, ir cerība, ka interjera muzejs durvis varētu vērt divu gadu laikā – 2018.gadā. Taču vēl daži mēneši vajadzīgi, lai pabeigtu kompleksa tehnisko projektu, ko izstrādā vēsturiskās izpētes speciāliste, firmas “AIG” arhitekte Liesma Markova (projektējusi Rīgas Biržas ēkas rekonstrukciju, Jūgendstila muzeja ekspozīciju u.c.), kā arī jāsagaida Eiropas Savienības fondu finansējums, kas interjera muzeja izveidei plānots 1,6 miljonu eiro apmērā.

Projekts, kurš sākts apmēram pirms gada, kopumā ietver četras Kungu ielas 24 pagalmā esošās ēkas, ko paredzēts restaurēt vai pārbūvēt (silikātķieģeļu garāžas), pastāstīja projekta attīstītāja, Liepājas Latviešu biedrības nama direktore Vita Hartmane. Galvenajā – Hojera madamas viesnīcas ēkā – paredzēts iekārtot interjera muzeja ekspozīciju, kā arī atvērt kafejnīcu, tieši tā, kā tas bijis arī 17.gadsimtā.

Pētera I namiņš Liepājā, Kungu ielā 24 ir bijusī holandietes Hojera madamas viesnīca, kas kļuva slavena ar to, ka 1697.gada aprīļa beigās un maija sākumā tur uzturējās Krievijas cars Pēteris I ar svītu, kurš caur Kurzemi un Kēnigsbergu devās uz Rietumeiropu, lai iepazītu Rietumeiropas dzīvesveidu, ko cars vēlējās ieviest arī Krievijā, kuru tolaik varēja uzskatīt par atpalikušu, salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm.