Liepājas teātra valdes priekšsēdētājs Herberts Laukšteins portālam irliepaja.lv pavēstīja, ka nekādu konkursu uz vakanto galvenā režisora vietu netaisīs, jo šāds amats nav vajadzīgs.


Pēc Laukšteina sacītā, Dmitrija Petrenko pieņemšana darbā galvenā režisora amatā bija "organisks turpinājums" četrus gadus ilgušajai jauno aktieru kursa apmācībai, un Petrenko, kurš bija kursa pedagogs, ienācis teātrī reizē ar jaunajiem aktieriem. Galvenais režisors bija vienīgais teātra štata režisors, viņš arī darbojies Repertuāra padomē. Ar teātra mākslinieciskā vadītāja pienākumiem līdz šim nodarbojies vadītājs pats.


"Jau piecpadsmit gadus es esmu tas, kurš vadu teātra Repertuāra padomi un es esmu tas, kurš izvēlas repertuāru," sacīja Laukšteins.


3.septembrī noslēgsies kārtējā piecgade kopš Liepājas domes deputāti ir apstiprinājuši Laukšteinu Liepājas teātra valdes priekšsēdētāja amatā, un būs jāpieņem lēmums, vai nu par līguma pagarināšanu vēl uz pieciem gadiem vai konkursa izsludināšanu uz šo amatu, sacīja teātra vadītājs.


Portāls irliepaja.lv jau vēstīja, ka Liepājas teātra galvenais režisors Dmitrijs Petrenko kļūs par Igaunijas Krievu teātra māksliniecisko vadītāju. Jaunajā amatā Petrenko stāsies 14.septembrī.


Petrenko ir Liepājas teātra galvenais režisors kopš 2021.gada, izrādes Latvijas teātros iestudē kopš 2011.gada. Pirms tam darbojās žurnālistikā.