Sestdien, 19.janvārī, Centrālās zinātniskās bibliotēkas lasītavā rakstnieks Ēriks Kūlis atvēra savu jaunāko darbu – garstāstu "Saulesbrāļi".

Vienlaikus ar šo notikumu sarīkojuma apmeklētāji varēja novērtēt jaunāko mākslinieka Alda Kļaviņa veikumu – divus portretus, kas turpmāk papildinās rakstnieku portretu galeriju bibliotēkā, kuras izveidi sponsorējis Ēriks Kūlis. Viens no portretiem ir veltījums dzejniekam un tulkotājam Augustam Štrausam, otrs – paša Ērika Kūļa, ko bibliotēkai dāvinājusi profesore Benita Laumane.

Ēriks Kūlis, kurš kopumā Aldim Kļaviņam, Benitai Bitānei un Andrim Milleram pasūtījis 13 portretus, kas savu vietu atraduši muzeja filiālē, Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā, Liepājas Universitātē, bibliotēkā un tās filiālēs, atzina, ka jūtas gandarīts par to, ka atstās šo kolekciju nākamajām paaudzēm, kas varēs ne tikai lasīt rakstnieku darbus, bet redzēt viņus arī vaigā.

Ar Augusta Štrausa portretu rakstnieku galerija pagaidām noslēgusies – ja vien neradīsies kāds Kūļa darba turpinātājs.

"Saulesbrāļos" ieskatīties un klausītājiem krietni izsmieties par divu klaidoņu gaitām ļāva aktieris Jānis Dreiblats, bet lasījumu ar atbilstošām muzikālām pauzēm aizpildīja "Credo" mūziķis Jānis Šteinbergs. Klausoties stāstā, bieži jāsmaida bija arī pašam grāmatas autoram, kurš savu varoņu prototipus esot iepazinis Rožu laukumā, bet viņu piedzīvojumu stāstus izvilinājis ar "dažiem aliņiem".

Grāmata iznākusi apgādā "Zvaigze ABC".