Liepājas mākslinieku biedrības "Mākslas kolēģi" pārstāvji pēc Palangas Kūrorta muzeja ielūguma no 8. maija līdz 20. jūnijam ar saviem darbiem piedalās izstādē "Balta drobulė"(Baltais audekls), portālu irliepaja.lv informēja biedrība.

Izstāde, kuras tēma ir "Māsas", piedālās Latvijas un Lietuvas māslinieki, un tā veltīta 100.gadadienai kopš Palanga tika pievienota Lietuvai (pirms tam tā bija Latvijas teritorijas sastāvā).

Tiesības piedalīties izstādē kopumā ar deviņiem mākslas darbiem izpelnījušies septiņi "Mākslas kolēģi": Ilze Eniņa, Ilze Karlsone, Irina Tīre, Andris Millers, Dainis Bērziņš, Pauls Spridzāns un Jānis Judins.


Pavisam izstādē  piedalās 33 mākslinieki no dažādām Latvijas un Lietuvas pilsētām, arī Rīgas un Viļņas.


Palangas izstādes plakātā iekļauts arī Liepājas ģerbonis un biedrības "Mākslas kolēģi" logotips, apliecinot, ka divas mazas Baltijas valstis ar lielu vēsturi  un divas nācijas – latviešu un lietuviešu –  var būt kā māsas, kuras joprojām runā radniecīgās valodās.


Izstādi Palangas Kūrorta muzejā var apskatīt, ievērojot drošības prasības, vienlaikus muzejā atrodoties 14 apmeklētājiem.