Liepājas mākslinieku kopas "Mākslas kolēģi" pārstāvji, pateicoties Kultūras pārvaldes atbalstam, aizvadītās nedēļas nogalē devās uz Lietuvu, lai piedalītos Palangas Kūrorta muzeja gadskārtējās vasaras sezonas ieskaņas izstādes "Baltais audekls" atklāšanā.


Izstāde ar nosaukumu "Baltais audekls" Palangas Kūrorta muzejā notiek jau sesto gadu, un jau trešo gadu pēc kārtas tajā piedalās arī Liepājas mākslinieki.


Irina Tīre ar dāvanu, kādu saņēma visi izstādes dalībnieki – planiera modeli. Foto: irliepaja.lv.


No pieciem "Mākslas kolēģiem", kuru darbi šoreiz skatāmi izstādē, klātienē piedalīties varēja trīs – Ilze Eniņa, Pauls Spridzāns un Irina Tīre. Taču izstādē katrs ar vienu darbu piedalās arī Andris Millers un Dainis Bērziņš.


Pavisam izstādē skatāmas 40 gleznas, grafikas, fotogrāfijas un instalācijas, ko veidojuši 32 mākslinieki. Izstādē piedalās gan Palangas mākslinieki, gan mākslinieki no citām Lietuvas pilsētām, arī viena ukraiņu māksliniece, kura šobrīd dzīvo Palangā, kā arī liepājnieki.


Izstādes "Baltais audekls" šāgada tēma ir "Spārnotie ceļi", un tēma saistīta ar slaveno Palangas aviokonstruktoru Broņu Oškiņi, kura vārdā nosaukta iela Palangā un kuram šogad aprit 110. gadskārta, portālam irliepaja.lv pastāstīja izstādes kuratore un Palangas Kūrorta muzeja kultūras pasākumu vadītāja Audrone Levickīte-Bumbuliene.


Izstāde veltīta Palangas aviokonstruktoram Broņum Oškiņim. Foto: irliepaja.lv.


"Gaiss, spārni, putni, vējš, mākoņi, lidošana – ar to saistīti visi šāgada izstādes darbi," norāda izstādes kuratore.


Palangā joprojām dzīvo Oškiņu dzimtas pārstāvji – aviokonstruktora abas meitas, mazbērni un mazmazbērni. Turklāt gan viena no meitām, gan mazmeita ir mākslinieces, un abas ar saviem darbiem piedalās izstādē. Mākslinieks-autodidakts bijis arī pats Broņus Oškinis.


Izstādes atklāšanā. Foto: irliepaja.lv.


"Oškinis bija interesanta personība, viņš radīja daudzus jauninājumus, taču viņu absolūti neinteresēja slava un rekordi, viņa mērķis bija, lai lidotu visi, arī jaunieši, bērni. Taču padomju laikā bija vajadzīgi rekordi, līdz ar to vecumdienās par Oškiņi aizmirsa," stāsta izstādes kuratore, piebilstot, ka mūsdienās gan "mēs visi Palangā viņu ļoti mīlam".


Irina Tīre un aviokonstruktora meita Gražina Viktorija Eimanavičiene (Oškiņīte) pie Eimanavičienes grafikas darbiem. Foto: irliepaja.lv.


Izstāde "Baltais audekls" ("Spārnotie ceļi") Palangas Kūrorta muzejā būs skatāma līdz Jāņiem.


Liepājas mākslinieku darbi izstādē "Baltais audekls" ("Spārnotie ceļi")