Apgādi "Zvaigzne ABC" un "Jumava" vecā gada nogalē laiduši klajā grāmatas, kuru autors vienā gadījumā un līdzautors otrā ir liepājnieks Ēriks Kūlis.

Cietos vākos iesietās 189 lappuses biezās grāmatas "Viņu laiks. Egons un Edīte" autori ir gan Edīte Gūtmane, rakstnieka Egona Līva atraitne, gan rakstnieks Ēriks Kūlis.

"Izcilais prozas meistars, kinoscenārists, publicists Egons Līvs (1924–1989) pieder paaudzei, kas pieredzēja latviešu tautas Trešās Atmodas priekšpavasari. 2019. gadā aprit 30. gadskārta, kopš rakstnieka nav mūsu vidū, taču viņa devums literatūrā un ieguldījums Latvijas jūrniecības vēstures izpētē un aktualizēšanā nav aizmirsts. Rakstnieka dzīvesbiedre Edīte Gūtmane un ģimenes draugs, spalvasbrālis no Liepājas Ēriks Kūlis ar mīlestību un rūpību ir sakārtojuši grāmatu "Viņu laiks. Egons un Edīte", kas ietver dažādas dokumentālas un emocionālas liecības, kuras atklāj Egona Līva sarežģītā likteņa, rakstura un ar viņa dzīvi saistītās pagātnes epizodes – gan ikdienišķās, gan īpašās.

Līdz šim nepublicētie teksti, līdzgaitnieku atmiņu stāstījumi, vēstules, Latvijas Radio raidījumu atšifrējumi ļauj ieskatīties pagājušā gadsimta notikumu mozaīkā, vienlaikus rādot, ka rakstnieka sirdī un daiļradē visnozīmīgākā ir bijusi jūra un ļaudis, kuri sevi veltījuši šai skarbajai un cildenajai dabas stihijai. Piemiņas grāmata Egonam Līvam it kā atgādina un papildina paša rakstnieka reiz izteikto atziņu: "Dzīve ir ģeniālākais autors, kāds jebkad bijis," teikts izdevniecības priekšvārdā grāmatai.

Iepriekš, 2014.gadā, abu autoru sadarbībā nāca klājā grāmata "Sarunas ar vecajiem jūras vilkiem", kurā apkopotas nepublicētās Egona Līva sarunas ar zvejniekiem.

Izdevuma cena dažādās grāmatnīcās no 14, 98 eiro līdz 15,99 eiro.

Savukārt Ērika Kūļa kā vienīgā autora literāro darbu – 176 lappušu biezo romānu "Ervīna Krīva mīlestības" – mīkstos vākos iesietu pērnā gada nogalē laidusi klajā izdevniecība "Jumava".

Romāns stāsta par puisi, kas iedomājās, ka savu likteni izvēlēsies pats, un tas būs gaišs kā ejot pretī saullēktam. Taču liktenim piedurknē allaž ir kāds dūzis...

Piedāvājam ieskatu romāna: "… No rīta mūs pamodināja vētra. Brāzmas no Irānas puses seklo Kaspijas jūru plosīja ar divkāršu niknumu. Neziņā gaidījām ziņas par savu biedru likteni. Nākamajā dienā tās pienāca. Savu desanta kutera apkalpi un kuģi izglāba kapteinis, kurš atgriezās ostā. Pārējie zaudēja gan kuterus, gan apkalpes. Bojā bija gājuši arī divi latvieši — mans čoms radists Andris no Rīgas un Antons no Latgales.

Andri, ko vētra bija ieskalojusi jūrā ar visu radiokabīni, meklēja ilgi un izmisīgi. Ne tik daudz viņa, cik karaflotes slepenā sazināšanās koda dēļ. Andri neatrada, bet pārējos matrožus skaloja krastā visu nākamo nedēļu. Iedomājos — ja es elektriķu kursa eksāmenā saņemtu teicamu atzīmi, varbūt jūrā meklētu arī manas mirstīgās atliekas…

Mums abiem ar Oleksu no Baranovičiem uzticēja iezārkošanu, un katrs saņēmām piecdesmit gramus spirta dienā. Lai netraumētu IL-18 pasažierus, kas no Baku lidoja uz Maskavu, zārkus iepakojām garenās koka kastēs. Acu apmānīšanai uz kastēm uzspiedām melnus, brīdinošus uzrakstus: "Ņekantovaķ." It kā mirušie būtu kļuvuši trausli…"

Grāmatas cena dažādās grāmatnīcās no 6,66 eiro līdz  10,07 eiro.