Liepājā sāk ierasties 4. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla ārvalstu viesi, pirmais no viņiem bija vācu diriģents un pianists Matiass Manazi (Matiass Manasi) no Berlīnes.

Manazi pie diriģenta pults un arī flīģeļa būs redzams sestdien, 5.martā, festivāla iespaidīgajā atklāšanas koncertā.

Trešdien, 2.martā, irliepaja.lv Matiasu Manazi sastapa mēģinājuma pauzē "Lielajā dzintarā".

"Esmu ļoti laimīgs būt šeit," angliski stāsta Manazi, kurš Latvijā un Liepājā ir pirmoreiz.

Pirms braukšanas iepazinies ar internetā pieejamo informāciju par Liepāju un jauno koncertzāli.

"Zināju, ka "Lielais dzintars" atklāts pavisam nesen un nelīdzinās nevienai citai pasaules koncertzālei. Ļoti gribējās redzēt, kāda tā izskatās no iekšpuses, kāda ir akustika. Cik varu spriest no šārīta mēģinājuma, akustika ir fantastiska. Interesanti, kāda tā būs pilnā zālē, bet man ir sajūta, ka šo ēku projektējis kāds, kuram ir dziļas zināšanas un ļoti profesionāla izpratne par akustiku."

Diriģenta pirmie iespaidi par visu ir "ļoti pozitīvi". Manazi stāsta, ka jau kopš bērnības par Latviju viņam radies prekšstats kā par kultūras un tradīciju zemi, bet par "Lielo dzintaru" diriģents saka: pasaules klases koncertzāle, kādas nav pat daudzām par Liepāju lielākām pilsētām.

Jautāts, kā izdodas saprasties ar Liepājas simfoniskā orķestra mūziķiem, diriģents saka:

"Man ir sajūta, ka viņi mani saprot ļoti labi. Ar tādiem mūziķiem ir viegli strādāt, viņi lieliski prot sadarboties, ir ļoti draudzīgi un profesionāli, labi sagatavojušies, un mums mēģinājumā nav jāzaudē laiks – kad atkārtojam kādu daļu no skaņdarba, orķestris spēj izpildīt visus manus lūgumus, visas vēlmes. Ļoti elastīgs, labs orķestris, Liepājai jābūt ļoti lepnai par tādu orķestri, un esmu pārliecināts, ka ļoti drīz Liepāja un šis orķestris kļūs daudz pazīstamāki pasaulē. Es noteikti turpmāk par to visiem stāstīšu!"

Matiass Manazi: "Jums ir īpaša koncertzāle, un visiem liepājniekiem, cik drīz vien iespējams, vajadzētu to apmeklēt, lai dzirdētu, kā šeit skan, lai sajustu tās plašaumu. Otrkārt, mums ir fantastiska, ļoti ļoti interesanta programma ar Ludviga van Bēthovena "0. klavierkoncertu", kas sarakstīts 14 gadu vecumā un nav pārāk bieži atskaņots – sestdien, iespējams, visā pasaulē to spēlēs vienīgi Liepājas simfoniskais orķestris! Tāpēc labāk nācies uz koncertu "Lielajā dzintarā", lai nav jāceļo apkārt pasaulei! Bet koncerta otrā daļa būs īsts klaviermūzikas festivāls, kurā muzicēs lieliskais duets "Duo Amal" – esmu par viņiem dzirdējis, un tiks atskaņoti augstākās klases visinteresantākie skaņdarbi divām klavierēm – Mocarta "Desmitais koncerts divām klavierēm" un Fransisa Pulenka "Koncerts divām klavierēm un orķestrim". Tie, kuri neatnāks, zaudēs iespēju piedzīvot 2016.gada spožāko notikumu!"

Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) Mārketinga un komunikācijas daļas vadītāja Daina Vanaga stāsta, ka orķestris festivālam gatavojas jau otro nedēļu – pirmais ar to sācis strādāt un savu programmu gatavot Atvars Lakstīgala, tagad atklāšanas koncertu mēģina Matiass Manazi. Ceturtdien ieradušies arī klavierdueta "Duo Amal" mūziķi, kuri muzicēs gan kopā ar orķestri – atklāšanas koncertā, gan divatā koncertā Kamerzālē. Nākamās nedēļas sākumā ieradīsies diriģents Lucs Kēlers, lai otrdien jau uzsāktu mēģinājumus.

Kopumā festivāla dalībnieku skaits ir ievērojams: 22 diriģenti un solisti, tajā skaitā viens kvintets un viens kvartets, 18 koristi un 65 orķestra mūziķi.

"Festivāla programma šogad ir ļoti blīva – deviņās dienās paredzēti septiņi koncerti, četri no tiem Lielajā zālē – trīs kopā ar orķestri un vēl Latvijas radio kora concerts "Fascinējošās balsis"," stāsta Vanaga. "Programma ir tik plaša galvenokārt tāpēc, ka šogad festivālā nav tikai pianisma zvaigznes, bet arī citi solisti, piemēram, noslēguma koncertā – vijolniece Elīna Bukša un mežradznieks Kristofs Ess no Vācijas".