Sestdien, 19.augustā, Sv.Jāzepa katoļu katedrāles torņa zālēs biedrība "Mākslas kolēģi" atklāja savu ceturto izstādi, kas tā arī saucas "Tornis 4".

"Torņa 4" darbi tapuši vienas garas plenēra dienas laikā. Tiesa, daži mākslinieki katedrāles dārzā atgriezušies arī nākamajā un aiznākamajā dienā, un arī izstādes atklāšanā solīja "nākt un nākt" uz gleznaino vietu arī turpmāk.

Izstādē "Tornis 4" piedalās ap pusotra desmita mākslinieku, kas kopā izstādījuši trīs reizes lielāku skaitu darbu. Irina Tīre izstādē pat piedalās ar septiņiem darbiem, piedāvājot apskatei gan tradicionālo pasteli, kurā attēlots katedrāles dārza brīnums – ābelīte ar četriem "kārdinātājiem" āboliem (pērn esot bijis tikai viens...), gan zīmējumu uz auduma, gan pavisam oriģinālas glezniņas uz vecajiem katedrāles jumta dakstiņiem, kas darināti no dabīgā šīfera. Šo tumšpelēko akmens materiālu vairāk vai mazāk izmantojuši gandrīz visi plenēra dalībnieki, arī paši mazākie, kas strādāja kopā ar skolotāju Brigitu Pomeranti.

Atklājot izstādi, garīdznieks Mārtiņš Gatis Bezdelīga, kurš arī pats ar diviem darbiem piedalās izstādē (tie gan tapuši citos plenēros), pauda prieku, ka "labās lietas turpinās", ka ir plenērs un izstāde, ka tornis atkal ir atvērts, ka "mākslinieki ir kopā un dara labas lietas kopā".

"Mākslas kolēģu" valdes loceklis Pēteris Taukulis, kurš ir iepriekšējo trīs "Torņa" izstāžu iedvesmotājs un rīkotājs, atgādināja, ka "ticība, reliģija un māksla ir māsas", un atcerējās kā viss sācies, kad "sanācām kopā, jo mākslinieki reizēm jūtas vientuļi ikdienā, un sākām satikties". Kādam, ejot garām Sv.Jāzepa katedrālei, ienācis prātā, ka arī tur varētu sarīkot izstādi. "Un nu te ir izstāžu zāle, un izstāde "Tornis" notiek jau ceturto reizi".

Taukulis arī atzina, ka līdz ar "Mākslas kolēģu" jauno valdi un valdes prekšsēdētāju Ilzi Eniņu, "sajūta, ka biedrība atdzimusi no jauna".

Ilze Eniņa piebilda, ka valdē darbojas pieci cilvēki, arī Pēteris pats, Maira Markuševska, Līga Hartmane, kura arī organizēja plenēru, un Vika Štrauha. Pēc savsrtarpējas vienošanās "šogad es to krustu nesu", bet pēc tam vadības groži tiks nodoti cita valdes locekļa rokās. "Mākslas kolēģu" vadītāja pastāstīja, ka šajā reizē izstādē iekļauti tikai plenēra dalībnieku darbi, tāpēc ir mazāk mākslinieku uzvārdu nekā iepriekš.

Paldies par izstādes iekārtošanu tika teikts Brigitai Pomerantei un neatkarīgajai māksliniecei Dzintrai Rozentālei.

Izstāde aplūkojama līdz 19.septembrim.