No 12.jūnija, Liepājā, galerijā “Māja” (Vecā Ostmala 22/24) varēs apskatīt jauno mediju mākslas izstādi “install”, kuras autori ir jaunie mediju mākslinieki no dažādām Latvijas pilsētām.

Izstādē līdz 17. jūnijam būs apskatāmi 13 jauno mākslinieku darbi – audiovizuālas instalācijas, tīkla mākslas un interaktīvi darbi mehāniski mākslas objekti, “izstāde izstādē”, interaktīvas instalācijas u.c.

Mākslinieki, izmantojot atšķirīgus medijus, radījuši savu interpretāciju par cilvēka uztveri un tās izmaiņām konkrētā vidē – gan simulētā, gan ikdienas procesos pieejamā. Izstādes darbi veidoti dažādās tehnikā, gan rekonstruējot vēsturiskas ierīces un pazīstamas izklaides formas jaunā, mūsdienīgā veidolā, gan vizualizējot reģionālās statistikas datus apģērbā, tāpat arī pētot indivīda uzvedību sociālajos tīklos un pat veidojot jaunu mākslas kustību. Izstādes vienojošā tematika ir “instalēšana” (install  – angl.)  – termins, kas sastopams datorkultūrā, ar kuru apzīmē kaut kā jauna (piemēram, programmatūras) ieviešanu datora operētājsistēmas vidē. Arī izstādes objektu vadošais koncepts ir kaut kā jauna ieviešana kādā pazīstamā formā, šīs formas attīstīšana un uzlabošana.

Pēc izstādes norises Liepājā, izstāde jau uzlabotā “re-install” formātā būs apskatāma Rīgā, RIXC mediju telpā veselu mēnesi no 10. jūlija līdz 10. augustam.

Visi interesenti ir īpaši aicināti apmeklēt izstādes atklāšanas pasākumu 12. jūnijā no plkst. 19:00. Tā laikā notiks ekskursija pa izstādi ar mākslinieku piedalīšanos un komentāriem, kā arī vairākas audiovizuālas performances ar audiālo apvienību “VADi”, “VOID” un “Trihars” uzstāšanos.

Izstādē piedalās: Rūta Bērziņa, Katrīna Bitere, Valts Ceplevičs, Līvija Daudze, Mārtiņš Eņģelis, Anete Grāvelsiņa, Odrija Heinrihsone, Annija Ločmele, Anna Meldrāja, Reinis Naļivaiko, Zanda Puče Annija Saule un Pēteris Riekstiņš.

Izstāžu cikls “install” realizēts ar Liepājas Kultūras pārvaldes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, sadarbībā ar Jauno mediju kultūras centru RIXC, elektroniskās mākslas un mediju centru “E-LAB”, kā arī Liepājas universitātes mākslas pētījumu laboratoriju MPLab.

Jaunie mākslinieki saka īpašu paldies atbalstītājiem: SIA “Baltijas Projekts”, SIA “G.M. Koks”, SIA “Durbes Veltes” un digitālo mediju aģentūrai “‘GraphicsJR”.

Vairāk informācijas: install.mplab.lv

Paralēli izstādei “install”, galerijas pirmajā stāvā no 11. jūnija būs apskatāma arī foto izstāde “AlterEgo”, kuras autori ir vēl tikai topošie, tomēr jau daudzsološie jauno mediju mākslinieki un fotogrāfi no Liepājas.