PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai (PIKC LMMDV) sadarbībā ar biedrību "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs" izdevies piesaistīt finansējumu, lai īstenotu dažādas ieceres – iegādātos mūzikas instrumentus, izdotu Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolai veltītu grāmatu, uzlabotu materiāli tehnisko bāzi, īstenotu izglītojošas radošo nozaru profesionāļu vieslekcijas, kā arī organizētu metu konkursu vides objektam, lai godinātu Valdi Vikmani, portālu informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas "Vizuālās mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana" ietvaros atbalstītajam projektam "PIKC LMMDV programmas "Māksla" materiāli tehniskās bāzes pilnveide" piešķirts finansējums 2500 eiro apmērā, lai iegādātos četras grafiskās planšetes. Savukārt VKKF mērķprogrammas "Dizaina un arhitektūras izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana" ietvaros apstiprināts projekts "PIKC LMMDV dizaina izglītības programmu darbnīcu materiāltehniskās bāzes pilnveide", un saņemts atbalsts 7042 eiro apmērā, lai pilnvērtīga mācību darba nodrošināšanai iegādātos nosūkšanas sienu Koka izstrādājumu dizaina izglītības programmas vajadzībām un dublēšanas iekārtu Apģērbu dizaina izglītības programmas vajadzībām.

VKKF atbalstu 3360 eiro apmērā saņēmis arī projekts "PIKC LMMDV Dizaina un arhitektūras vieslekcijas un meistarklases", lai īstenotu 12 profesionāļu vieslekcijas dizaina un arhitektūras izglītības programmās.

Ar VKKF finansiālu atbalstu 6000 eiro apmērā un Liepājas Kultūras projektu konkursa finansiālu atbalstu 2650 eiro apmērā notiks pasākumu cikls "LMMDV Dizaina dienas 2021".

"Dizaina dienas ir starpdisciplināra ikgadēja pieredzes apmaiņas platforma topošajiem un praktizējošajiem Latvijas dizaineriem, nozares profesionāļiem un dizaina talantu "medniekiem". Tā ir ilgtspējīga tradīcija Liepājas un Kurzemes kultūrtelpā, ar stabilu attīstības potenciālu. Pasākums ieviests kā ikgadēja tradīcija Liepājas dizaina jomas attīstībā, sekmējot sadarbību ar radošo nozaru profesionāļiem un organizācijām," stāsta LMMDV direktore Inga Auziņa.

Mūzikas jomā Valsts Kultūrkapitāla fonds apstiprinājis projektu "Vides objekts Valda Vikmaņa piemiņai". Atbalsta apjoms ir 5,000 eiro un īstenošanas termiņš līdz šī gada 1. jūlijam. Sagaidot LMMDV struktūrvienības Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas simtgadi un godinot ilggadējo skolas direktoru Valdi Vikmani par mūža ieguldījumu kultūrizglītībā un skolas attīstībā, tiks organizēts metu konkurss, lai iegūtu piemērotāko un pastāvīgi paliekošu, mūsdienīgu vides objekta skici Ausekļa ielā 11/15.

VKKF mērķprogrammas "Mūzikas un dejas mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana" ietvaros ir apstiprināts projekts "Kvalitatīvas un ilgtspējīgas mācību vides nodrošināšana PIKC LMMDV", piešķirtais finansējums – 5000 eiro un īstenošanas termiņš ir līdz šī gada 1. oktobrim. Par piešķirto finansējumu tiks iegādāts čells un portatīvie ksilofoni.

Liepājas Kultūras pārvaldes projektu konkursā ir saņemts atbalsts aktivitātei "Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas simtgadei veltīta grāmata", piešķirtais finansējums ir 3210 eiro apmērā, īstenošanas termiņš līdz šī gada 31. augustam. Par piešķirto finansējumu tiks daļēji apmaksāts grāmatas autoru darbs, lai taptu grāmata un muzejā atlasīto fotogrāfiju apstrāde, uzlabošana, pielāgošana grāmatas vajadzībām.

Sagaidot 2022. gadā LMMDV struktūrvienības Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas simtgadi un godinot tās vēsturi, uzsākts darbs pie grāmatas tapšanas.

Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola ir viena no vecākajām mūzikas izglītības iestādēm Latvijā un joprojām ir kā nozīmīgs kultūras dzīves stūrakmens. Grāmatas tapšanas process uzticēts kultūras žurnālistei Indrai Imbovicai tandēmā ar muzikoloģi, ilggadēju mūzikas vidusskolas pedagoģi Aiju Engelmani. Abas autores daudzu gadu garumā aktīvi līdzdarbojušās un bijušas klātesošas Liepājas kultūras dzīves norisēs un Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas pasākumos, tādējādi detalizēti pārzina un orientējas tās vēsturē. Grāmatas saturs būs balstīts uz plašiem arhīva materiāliem, recenzijām, intervijām, atmiņām. Grāmatā paredzēts stāstījums par skolas direktoriem, pedagogiem un audzēkņiem, par to, kā veidojušās izcilas personības.

Papildu informācijai – Valsts izglītības attīstības aģentūra ir pieņēmusi lēmumu apstiprināt akreditācijas pieteikumu un piešķirt PIKC LMMDV Erasmus akreditāciju (periodam no 2021.gada 1.marta līdz 2027.gada 31.decembrim). Akreditācijas piešķiršana apliecina, ka skola ir sagatavojusi plānu, kā īstenot augstas kvalitātes mobilitātes darbības ar mērķi attīstīt izglītības iestādi.