Pianisma zvaigžņu festivāls šopavasar tomēr notiks, portālam apliecināja LSO valdes loceklis Uldis Lipskis, kurš nesen pauda, ka festivāls būs jāatceļ nepietiekama finansējuma dēļ.

Ar Liepājas domi panākta vienošanās par papildfinansējuma piešķiršanu, kopumā Ls 15 000, iepriekš solīto Ls 9000 vietā. Par to, kuri mākslinieki uzstāsies un kāda būs festivāla programma, Liepājas simfoniskā orķestra (LSO) vadītājs solās informēt nākamnedēļ.

Lēmums atlikt festivālu, lai nezaudētu tā kvalitāti, radies jau pērnā rudens nogalē, pastāsta Lipskis. Taču tikai šonedēļ viņš to pauda publiski. „Pēc mākslinieciskās kvalitātes virsotnes, ko sasniedzām pērn, nevēlējāmies rīkot tādu knapu, vārgu un mazu festivālu.”

LSO festivāla organizāciju sācis savlaicīgi, taču rudens beigās aprēķini rādījuši, ka ar atvēlēto finansējumu augsti uzstādītās kvalitātes latiņas noturēšanai nepietiks.
„Bija pāris neveiklu momentu, kad vajadzēja atteikt sadarbību dažiem pianistiem, bet tāda ir dzīve,” komentējot situāciju, atzīst orķestra vadītājs.

Koncertu organizētāji ar līdzīgām lietām saskaroties regulāri. Arī LSO piedzīvojis situācijas, kad līgums ar mākslinieku noslēgts gadu iepriekš, taču galu galā mūziķis ierasties nevar un sadarbību atsaka.

LSO ir valsts kapitālsabiedrība, Liepājas dome nodrošina Starptautiskā pianisma zvaigžņu festivāla norisi ar līdzfinansējumu. Par LSO plāniem šogad nerīkot festivālu izbrīnu pauda gan Kultūras pārvaldes vadītāja Lelde Vīksna, gan domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde.

„Tas man bija šoks,” atzīst Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde. Līdz brīdim, kad Lipskis nācis klajā ar tik radikālu paziņojumu, neesot saņēmusi no viņa informāciju, ka būtu radušās kādas problēmas.

Pašvaldības līdzfinansējums festivāla rīkošanai šogad nav samazināts, uzsver Golde. Gluži otrādi – bijis paredzēts, ka februārī pašvaldības budžetā tiks veikti grozījumi, rodot iespēju piesaistīt papildus finansējumu.

„Es augsti vērtēju Liepājas simfonisko orķestri kā māksliniecisku kolektīvu. Festivāls ir pilsētas pasākums, un ir jāpieliek visas pūles un resursi, lai tas notiktu. Laikā, kad esam ceļā uz koncertzāli „Lielais dzintars”, nav pieļaujams, ka festivāls varētu nenotikt,” vēlreiz pauda Golde.