Līdz 25.maijam Rīgas galerijā "M.Māksla" skatāma liepājnieces Līgas Ķempes gleznu izstāde "Kalendāra meitenes".

Vēl viens apaļš gads darba, un Līga no apļa formātā atgriezusies pie apaļuma tematā. Sievietēm sapņos. Sapņu sievietēm. Sievietēm — puķēm, kas zied miegā. Omulībā un briedumā. Sievietēm — puķēm, kas zied mīlestībā uz sevi un tevi. Vienā mierā un pilnā laimē.

Pati pirmā Līgas personālizstāde bija kārdināšanas dārzs, kurā plauka un suloja sievietes — puķes un ogas. Treknas un trakas. Tad mīlestības audeklos mālējās sievietes — lācīši. Mīļas un maigas. Tad kaislīgās miesās kuploja sievietes — milži un kalni. Auglīgas un laimīgas. Tad tuklās vientules vietā lielajā bildē bira bars smagsvara sievietīšu jau gandrīz bez galvām…

Piecpadsmit gadus pēc diplomdarba dāmu pirmizrādes Līgas jaunākā darba laiku rāda "Kalendāra meitenes". Māksliniece atkal glezno pašas augumam greizo attēlu — resnules, kuras joprojām uzrunā kā dāmas. Kalendārā ir divpadsmit ziedošu meiteņu: Sniegoga, Kalla, Mellene, Kazene, Puķuzirnis, Naktsvijole, Vīnoga, Melone, Pīlādžoga, Mārpuķīte, Liepa, Egle.

2016.gadā Līgas Ķempes lielformāta glezna "Puiku dziesma" ieguva Liepājas vizuālās mākslas kopizstādes "Pilsētas skaņa mākslā" apmeklētāju balvu. Tā izmantota grupas "bet bet" un Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu kora jubilejas albuma "Pērļu zvejnieks" noformējumā. Sadarbība ar izdevniecību "Mikrofona ieraksti" turpinās pie instrumentālās latviešu mūzikas sērijas "Gadalaiki", kurā no četriem iznākuši divi kompaktdiski ar Līgas gleznojumiem uz vākiem — Ziema. Klavieres un Pavasaris. Ģitāra. Līgas gleznotās Kuldīgas ainiņas rotā ansambļa "Stūrī zēvele" albumu "Labdien".

Galerija "M.Māksla" atrodas modes un izklaides centra "Rīga Plaza" 1.stāvā, Mūkusalas ielā 71, Rīgā.

Vairāk par Līgas Ķempes daiļradi sk. šeit.

Vēl sk. Līgas Ķempes mājas lapā.