Latviešu instrumentālās mūzikas sērijā "Gadalaiki" līdz šim klajā bija nākuši divi albumi. Šonedēļ mūzikas veikalos nonācis trešais sērijas izdevums "Gadalaiki. Vasara. Stīgas".

Pirmais iznāca pērnā gada decembrī ar nosaukumu "Gadalaiki. Ziema. Klavieres", un tajā pazīstamu latviešu populārās mūzikas dziesmu instrumentālos pārlikumus klavierēm izpildīja liepājnieks, pianists un aranžētājs Normunds Kalniņš.

Pavasarī klajā nāca otrais sērijas izdevums "Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra", kuru ieskaņoja ģitārists Rihards Lībietis, kurš ģitāras versijās aranžēja Raimonda Paula, grupu – "Instrumenti", "Prāta Vētra" un "Tumsa", un daudzu citu pazīstamu latviešu autoru populārus skaņdarbus.

Šonedēļ mūzikas veikalos nonācis nākamais sērijas izdevums "Gadalaiki. Vasara. Stīgas", kurā iekļauto skaņdarbu melodiju autori ir: Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Uldis Stabulnieks, Mārtiņš Freimanis, Jānis Lūsēns, Uldis Marhilevičs un citi.

Instrumentālās versijās, īpaši neatkāpjoties no dziesmu formām un kopējās noskaņas, starp citiem darbiem, albumā iekļauti tādi pazīstami skaņdarbi, kā grupas "Pērkons" izpildītā "Zaļā dziesma", "Zodiaka" "Manas mīļākās puķes", grupas "Tumsa" liriskais skaņdarbs "Lietus dārzs", Ulda Stabulnieka romantiskā "Ejot cauri rudziem", Raimonda Paula "Nepasauc, nepiesauc mani vēl", kā arī Marhileviča himna mīlestībai "Lūgums" un Imanta Kalniņa "Viņi dejoja vienu vasaru".

Jaunā albuma skaņdarbus nelielam stīgu sastāvam, ģitārai un sitamajiem instrumentiem atkal aranžējis Normunds Kalniņš. Ierakstā piedalījušies Liepājas simfoniskā orķestra sastāva mūziķi: Ērika Hrustaļova (vijole), Baiba Bergmane (alts), Baiba Jūrmale (čells), Raitis Eleris (kontrabass), kā arī Roberts Dinters (akustiskā ģitāra, ukulele) un Māris Zīlmanis (sitamie instrumenti). Ierakstīja un miksēja Gints Stankevičs (Factory Sounds Studio), producēja un dziesmas aranžēja Normunds Kalniņš.

Tāpat kā visiem iepriekšējiem izdevumiem, arī šim noformējumā izmantota īpaši "Gadalaiku" sērijai veidota mākslinieces Līgas Ķempes glezna.

Izdevuma dizaina autors ir mākslinieks Artūrs Tigulis.

Sērijas nākamais albums "Gadalaiki. Rudens. Saksofons" nāks klajā jau septembra beigās un tajā būs smeldzīgas un rudenīgas melodijas, kuras kļuvušas populāras kā dziesmas un instrumentālajās versijās, bieži vien agrāk nemaz nav skanējušas.