Līdz 2.jūnijam Rīgas mākslas galerijā "Pop up" skatāma liepājnieces Līgas Ķempes izstāde "Divatā".

10.maijā Kaņepes Kultūras centrā Kuldīgas grupa "Stūrī zēvele" ieskandinās albumu ar Līgas gleznu uz vāka.
    
Apaļu gadu Līga apstrādāja sevis līdz šim neizzināto formātu — apli. Apvilkti un nogruntēti, rāmju ripuļi kārtojušies pa divi. Divreiz nav bijis jādomā — uz audekliem dzima dvīņi. Abas radniecīgas un tomēr divas personības. Diptihs? Ne gluži, saka māksliniece. Lai arī katra no tām dzīvo savu dzīvi un katrai savs stāsts stāstāms, ekspozīcijā gleznas grupējas viena pie otras, viena otrai blakus, pa divām, divatā. Kā vērojumi caur binokli no Līgas domu kuģa iluminatoriem.

Kuldīgas ainiņu duets ierotēja kuldīdznieku ansambļa "Stūrī zēvele" jaunā mūzikas ieraksta diskā un vākā, jo māksliniece tikusi uzrunāta apaļgleznošanas gaitā. Arī grupas debijas albuma noformējumam izmantots gleznojums.

Līdz "Divatā" dalītiem darbiem Līga pa galvaspilsētas mākslas telpu ceļojusi sešus gadus pēc individuālisma izstādes "Es" galerijā "Pegazs". 2005.gadā Rīgā bija skatāma viņas izgleznota "Dienasgrāmata", 2007.gadā redzēts gleznotājas "Sapnis" — galerijā "Daugava". Ar ekspreša izstādīti "Istabā" tika atvērts Līgas Ķempes darbu albūmiņš — telefona grāmatiņa.

Līga dzimusi liepājniece un dzimtajā pilsētā guvusi pirmo izglītību mākslā. 1995.gadā viņa absolvēja toreizējo Liepājas Lietišķās mākslas koledžu. 2003.gadā Līga Ķempe saņēma mākslas maģistra grādu gleznošanas apakšnozarē, pabeidzot studijas Latvijas Mākslas akadēmijā. Diplomdarbs "Carpe Diem" bija viņas pirmā personālizstāde galerijā "Bastejs" 2002.gadā.

2009.gadā Līga atgriezās "Mājās" gan ar izstādīšanās pieredzē apjomīgāko ekspozīciju Liepājas muzejā, gan kabatas izmēra sēriju "Vīna Studija" salonā. 2013.gadā liepājniekiem uz kafejnīcu "Darbnīca" aizveda savas darbnīcas jaunumu — ar zīmuli gleznotās zēnu kora dziesmas. Zīmuļgleznu repertuāra izlase iespiesta tipogrāfijas "Veiters" maztirāžas kalendārā 2015.gadam.

Līgas glezniecība ir ekoloģiska. Finieri viņa atrod noliktavā pāri ielai, bet Jelgavā vietējo linu. Uz atgriezumiem glezno miniatūras un gleznieciskus padara niekus. Apgleznotas koka karotes. Gleznas — brošas.  Gleznas — pogas.

Apvienotajās un tematiskajās izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām Līga Ķempe piedalās kopš 1999.gada. Individuāli izstādījusies Beļģijā, Dānijā un Francijā. Viņas gleznas atrodas Liepājas muzeja, uzņēmumu grupas "UPB" un Matti Miliusa kolekcijās, kā arī privātīpašumos Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Beļģijā, Dānijā, Anglijā, Vācijā, Francijā, Portugālē, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā un ASV.

"Pop up" mākslas galerija atrodas tirdzniecības centra "Galleria Riga" 6.stāvā, Dzirnavu ielā 67, Rīgā.

Vairāk par grupas "Stūrī zēvele" 10.maija koncertu šeit.

Līgas Ķempes mājas lapa: http://www.ligakempe.lv/