Publicitātes foto. Līgas Ķempes darbnīcas siena.


Tikko Liepājas muzejā noslēdzās gleznotājas Līgas Ķempes personālizstāde "Venus", un trešdien, 1. jūlijā, pulksten 17 māksliniece atkal aicina liepājniekus tikties savā personālizstādē. Izstādei dots nosaukums "Piebildes", un tā līdz 29. augustam būs skatāma mākslas salonā "Ludviķis".


"Piebildes" ir turpinājums Līgas izstāžu sērijai dzimtās pilsētas mākslas telpā, šoreiz miniatūros darbos.


Mākslinieces māsa, arhitekte un publiciste Indra Ķempe raksta:


"Līgas Ķempes darbnīcā vienlaikus valda gan nopietnība, gan bērnišķība. Viņas dzīvesprieks, dabiskums un drosme ir trīs ikdienas krāsas, kas klāj katra notikuma vai noskaņojuma kopijas — eļļā, zīmulī, lielformātā, miniatūrā, ainavās vai portretos, taisnstūros, apļos, audeklā, uz koka, ar rāmi un bez. Līgas dzīve ir glezna, ko triepj piedzīvojums aiz piedzīvojuma – sižeti, bērni, draugi, tēli un citi zvēri".

Indra Ķempe arī apkopojusi māsas curriculum vitae mākslā.

Līga dzimusi liepājniece un dzimtajā pilsētā guvusi pirmo izglītību mākslā. 1995. gadā viņa absolvēja toreizējo Liepājas Lietišķās mākslas koledžu. 2003. gadā Līga Ķempe saņēma mākslas maģistra grādu gleznošanas apakšnozarē, pabeidzot studijas Latvijas Mākslas akadēmijā. Diplomdarbs "Carpe Diem" bija viņas pirmā personālizstāde galerijā "Bastejs" 2002. gadā.


2009. gadā Līga atgriezās "Mājās" – gan ar izstādīšanās pieredzē apjomīgāko ekspozīciju Liepājas muzejā, gan kabatas izmēra sēriju "Vīna studijas" salonā. 2013. gadā liepājniekiem uz kafejnīcu "Darbnīca" aizveda savas darbnīcas jaunumu – ar zīmuli gleznotās zēnu kora dziesmas. Zīmuļgleznu repertuāra izlase iespiesta tipogrāfijas "Veiters" maztirāžas kalendārā 2015. gadam.


Līgas Ķempes lielformāta glezna "Puiku dziesma", kas 2016. gadā ieguvusi Liepājas vizuālās mākslas kopizstādes "Pilsētas skaņa mākslā" apmeklētāju balvu, izmantota grupas "bet bet" un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kora jubilejas albuma "Pērļu zvejnieks" noformējumā. Sadarbībā ar izdevniecību "Mikrofona ieraksti" iznākuši četri instrumentālās latviešu mūzikas sērijas "Gadalaiki" kompaktdiski ar Līgas gleznojumiem uz vākiem. Līgas gleznotās Kuldīgas ainiņas rotā ansambļa "Stūrī zēvele" albumu "Labdien".


No 2016. gada Līga sadarbojas ar "Galerija M. Māksla". Kolekcijai "Divatā" bija jauns darbu formāts – apļi, bet "Kalendāra meitenes" – atgriešanās pie apaļuma tematā. Arī divpadsmit meitenes nonāca kalendārā 2018. gadam.


Pēc 2010. gada izstādes "Es" galerijā "Pegazs" Līga brīvi ceļoja pa galvaspilsētas mākslas telpu. 2005. gadā Rīgā bija skatāma viņas izgleznota "Dienasgrāmata", 2007. gadā redzēts gleznotājas "Sapnis" – galerijā "Daugava". Ar ekspresizstādīti "Istabā" tika atvērts Līgas Ķempes darbu albumiņš – telefona grāmatiņa.


Līgas dāvanu savai valstij simtgadē, ko 2018. gadā eksportēja uz laikmetīgās mākslas muzeju "Erarta" Sanktpēterburgā, pirmo reizi Latvijā izrādīja Liepājas muzejs grupas izstādē "Nereālās nianses" 2019. gadā.


Par 2020. gada krīzes laika gan vēstnesi, gan liecinieku kļuva personālizstāde "Venus" Liepājas muzejā, kurā laikmetīgās Līgas audeklos pārdzima antīkā Venera. Pirmoreiz viena tēma bija redzama abās mākslinieces formu valodās vienlaikus — kuplums blakus sarukumam. Sešas dievietes briedumā, sešas dieves kā vēl meitenes. Pirms tam sievietes ķermeni pielūdzošā glezniecība un viņu dievinošs tērpu dizains vienojās īstas Veneras telpā Rīgas modes salonā "Amoralle".


Līgas Ķempes glezniecība ir rotaļa ar klasiskām metodēm un tehnikām, un tā ir arī ekoloģiska. Finieri viņa atrod noliktavā pāri ielai, bet Jelgavā vietējo linu. Uz atgriezumiem glezno miniatūras un gleznieciskus padara niekus. Apgleznotas koka karotes. Gleznas – brošas un pogas.


Apvienotajās un tematiskajās izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām Līga Ķempe piedalās kopš 1999. gada. Individuāli izstādījusies Beļģijā, Dānijā un Francijā. Viņas gleznas atrodas Liepājas muzeja, uzņēmumu grupas "UPB", Raivja Zabja, itāliešu mākslas kolekcionāra Lučano Benetona un igauņa Matti Miliusa kolekcijās, kā arī privātīpašumos Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Beļģijā, Dānijā, Anglijā, Vācijā, Francijā, Portugālē, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā un ASV.


Vairāk: ŠEIT.