Līga Ķempe "Balodis".


 Ceturtdien, 14. martā, gleznotāja Līga Ķempe aicina savu gleznu dieviešu pielūdzējus muzeja darba laikā tikties viņas personālizstādē "Venus", kas atkal atvērta Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē.


Tā kā izstāde bija izlikta un sagatavota tās atklāšanai tieši dienā, kad stājās spēkā valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa ierobežojumi, un Liepājas muzejs 13. martā tika aizvērts, bet 13. maijā atkal atvērts, Līga Ķempe dīkstāves laikā to papildinājusi ar vēl diviem eksponātiem.


"Izolācija – tā māksliniekam ir ikdiena, strādāt savā darbnīcā un radīt. Šo divu mēnešu laikā tā arī notika, un esmu radījusi papildinājumu jau esošajai un iekārtotajai izstādei.


Ir tapušas vēl divas jaunas Veneras, kuras tad vedīšu un iekāršu pie sienas 14. maijā.

Neparastais izstādes atklāšanas akts – tikšanās ar viesiem dienas garumā un reizē arī iespēja apskatīt, kā tad gleznas iekar," tā māksliniece.
 
Kā jau vēstīts, šajā izstādē Līgas Ķempes audeklos pārdzimusi antīkā Venera. Māksliniece saviem modeļiem izvēlējusies piecu Eiropas glezniecības klasiķu darbus, interpretējot tos atbilstoši savam glezniecības stilam. Šie klasiķi ir Itālijas agrīnās renesanses gleznotājs Sandro Botičelli, ziemeļu renesanses vācu glezniecības lielmeistars Lūkass Krānahs, virtuozais franču klasicisma gleznotājs Žans Ogists Dominiks Engrs, itāliešu renesanses ģēnijs, venēcietis Ticiāns, spilgtā Spānijas glezniecības personība, reizē vecmeistars un modernists Francisko Goija, kā arī flāmu baroka gleznotājs Pīters Pauls Rubenss.


Izstāde "Venus" Liepājas muzejā būs apskatāma līdz Līdz 28. jūnijam.


Vairāk par mākslinieci un izstādi "Venus" lasiet ŠEIT.