Šonedēļ, no 24. līdz 28.jūlijam, Liepājā notiks starptautiskā luterāņu konference "Corpus Christi", kas pulcēs vienkopus vairāk kā 200 dalībniekus vecumā no 18 līdz 35 gadiem no Eiropas valstīm. "Corpus Christi" konference notiek 13.gadu un tās norisi pirmo reizi Liepājā ierosinājis Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Liepājas bīskaps Hanss Martins Jensons. Konferences  pamatā ir bibliska mācība, ko sagatavojuši izcili starptautiski runātāji – mācītāji Jākobs Apels (Jakob Appell, Zviedrija), Natenjels Jensens (Nathaniel Jensen, ASV, Vācija), Samuli Sīkavirta (Samuli Siikavirta, Somija, "Corpus Christi" valdes priekšsēdētājs) un Tapani Simojoki (Anglija, Somija). Līdzīgi kā citus gadus, konferences dalībnieki tiek aicināti piedzīvot liturģiskus dievkalpojumus un sadraudzību starptautiskā luterāņu jauniešu grupā. Šogad īpaši – iepazīties ar krāšņo Liepāju un tās unikālo arhitektūru, un kultūras dzīvi. Konferences tēma: "Celts uz klints. Kristus atzīšana.", informē LELB Liepājas bīskapa kanceleja.

Bīskaps Jensons par konferenci: "Zinot, cik nozīmīgi man pašam tas bija tajā vecumā tikties ar līdzīgi domājošiem, ar kristiešiem no citām valstīm un piedzīvot citu zemi, aicināju viņus organizēt šo konferenci šeit Liepājā. Tādā veidā arī daudzi var atklāt skaisto Liepāju un to garīgo bagātību kas ir šeit. Ceru, ka šis ir tikai sākums līdzīgām konferencēm Liepājā!"

Daļa no konferences programmas notiks Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē angļu valodā. Ikvienam interesentam ir atvērta dalība divos dievkalpojumos – otrdien, 25.jūlijā un piektdien, 28.jūlijā.

25.jūlijā pulksten 19.30 tiks svinēts Vārda dievkalpojums pieminot 25.gadadienu kopš bīskapa Bo Gīrca* nāves. Sprediķos mācītājs Jakob Appell. Šis dievkalpojums notiek galvenokārt angļu valodā.
28.jūlijā pulksten 9.30 tiks svinēts konferences noslēguma dievkalpojums, ko vadīs bīskaps Hanss Martins Jensons (ar liturģiju latviešu un angļu valodās). Sprediķos mācītājs Romans Kurpnieks.  

Plašāka informācija par konferenci ŠEIT.

*Bo Gīrcs (1905 – 1998) ir Zviedrijas Baznīcas mācītājs un bīskaps, rakstu un grāmatu (latviešu valodā tulkotas "Lielie meli un lielā patiesība", "Dieva āmurs" un "Kristus baznīca") autors.

Papildus informācijai lūdzam rakstīt liepajasbiskapakanceleja@lelb.lv vai zvanīt 27309612.