Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā no šodienas līdz 17.septembrim norisinās "IAMIC 2023 konference", aģentūru LETA informēja Latvijas Mūzikas informācija centra (LMIC) pārstāve Kristiāna Vaickovska.

Konferenci rīko LMIC, uz Latviju atvedot 30 mūzikas nozares profesionāļus un ekspertus no Austrijas, Beļģijas, Čehijas, Horvātijas, Igaunijas, Īrijas, Īslandes, Jaunzēlandes, Lietuvas, Nīderlandes, Polijas, Serbijas, Skotijas, Slovākijas, Spānijas, Vācijas un Velsas.

"IAMIC" ir starptautisks organizāciju tīkls, kura mērķis ir savstarpējā sadarbībā, popularizējot savas valsts vai reģiona mūziku, sniegt atbalstu un informāciju citām dalīborganizācijām. "IAMIC" konferencē lektori un eksperti ar priekšlasījumiem un diskusijās pievērsīsies vairākām mūzikas nozarei būtiskām un aktuālām tēmām.

Ar priekšlasījumiem un paneļdiskusijās līdzās "IAMIC" biedriem piedalīsies Rīgas Domas kora skolas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas, Liepājas Universitātes, Elektronikas un datorikas institūta, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta, Latvijas Radio kora, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un festivālu "Arēna" un "Skaņu mežs" lektori un eksperti.

Konferences laikā Latvijas Radio koris diriģentu Sigvarda Kļavas un Kaspara Putniņa vadībā 15.septembrī Rīgas Svētā Jāņa baznīcā sniegs Baltijas laikmetīgās kormūzikas koncertu "Daudzbalsīgā vienbalsība".

Konferenci atklās Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, kā arī Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, LLMIC direktors Egīls Šēfers un IAMIC prezidente Diāna Marša.