Liepājas teātris sezonu 12.septembrī atklās ar Raiņa lugas "Indulis un Ārija" iestudējumu bez vārdiem, kura režisors un horeogrāfs ir Sergejs Zemļanskis.

Par iestudējumu režisors un aktieri stāsta arī preses konferencē, kas 26.augustā notika Rīgā, Liepājas pārstāvniecībā, ziņo LETA.

Krievu režisora veidotajai novatoriskās dejas izrādei mūziku radījis komponists Pāvels Akimkins, ar kuru Zemļanskis strādājis iepriekš.

Režisors pastāstīja, ka aizraujas ar izrāžu veidošanu, kurās redzama teātra aktieru ķermeņa plastika. Pēc Zemļanska domām, aktieriem ir daudz vairāk potenciāla iznest lomu dejas izrādē nekā dejotājiem, jo svarīgi ir tas, kāpēc tiek izpildītas kustības.

Zemļanskis pastāstīja, ka kopā ar Laukšteinu ilgi apsvēris, kuru lugu izmantot iestudējumā, līdz Laukšteins ieteicis izmantot tieši Raiņa "Induli un Āriju". Izrāde ir par spēku – vīrieti – un mīlestību – sievieti –, pastāstīja Zemļanskis.

Savukārt Latvijas televīzijai Zemļanskis teicis: "Neskatoties uz visām peripetijām, kas notiek tieši ar šiem varoņiem, te ir jautājums par tautu apvienošanos, ko vēlējās panākt Indulis ar sev radikāliem paņēmieniem. Tas ir svarīgi mums šodien. Runa nav par valstu robežām, bet par mūsdienu savstarpējām attiecībām.”

Laukšteins atklāja, ka, gan "Pūt, vējiņi!", gan arī "Indulis un Ārija" ir meklējumi, kā "uzlikt" Raini uz skatuves. Šie esot arī teātra vadītāja tuvākie Raiņa darbi.

Aktieri Laura Jeruma un Mārtiņš Kalita pastāstīja, ka gatavošanās izrādei ir izaicinājums, jo līdz šim nekas tamlīdzīgs neesot darīts. Kalita norādīja, ka šī izrāde viņam ļauj atkal pieskarties aktiermākslai bez vārdiem, jo arī studiju laikā jaunajiem aktieriem vispirms bijusi jāpasniedz loma bez teksta. Aktierim tas ļaujot atrast tīrāku kontaktu ar skatītāju, jo ar kustībām nav iespējams būt nepatiesam. Jeruma uzsvēra, ka kustības mūzikas pavadībā ir precīzākas un trāpīgākas nekā vārdi.

Iestudējumā piedalīsies arī aktieri Rolands Beķeris, Anete Berķe, Egons Dombrovskis, Everita Pjata, Ilze Jura, Agnese Jēkabsone, Signe Ruicēna, Gatis Maliks, Edgars Ozoliņš, Leons Leščinskis, Anita Kvāla, Kaspars Gods, Kaspars Kārkliņš, Jānis Dreiblats un Inese Kučinska.